Medus kārumnieks no Birnau


Vēlreiz par Vācijas “tūri” un apgriezti hronoloģiskā secībā. Jau atgriežoties mājup pēc Bavārijas un īsas ieskriešanas Austrijā ceļojuma pēdējais punkts – Birnau bazilika pašā Bodenzē ezera krastā. Laikam latviski Bodenzē būtu jāsauc par Bodenezeru un Birnau par Birnavu.
Šis bija viens no emocionālākajiem ceļojuma momentiem, vismaz man. Ceļojums bija informatīvi ļoti piesātināts, redzējām top līmeņa saimniecības, satikām ļoti interesantus dravniekus, absolūtus “nažus” savā nozarē, arī kopā būšana ar vācu draugiem un diskusijas kā vienmēr ļoti interesantas.
Laika apstākļi arī bija kā uz pasūtījuma- naktis gan saltas, pat ar salu, bet dienas saulainas, gandrīz bez mākonīša. Milzīgais informatīvais daudzums, garie pārbraucieni, vēlie vakari, interesantas sarunas, labs ēdiens un lielisks alus – tas ir ne tikai interesanti, bet arī nogurdinoši.

Ceļojuma finišs- pēdējā apstāšanās, kamēr mūsu nelielā grupa bija pilnā sastāvā. Silta, saulaina diena, Bodenezers dūmakā, Birnavas bazilika vīna un augļu dārzu ieskauta un zumošas bites.

Atslābums, mierīga pastāvēšana ar skatu uz Bodenezeru un svecītes iededzināšana baznīcā. Varbūt viss iepriekš uzskaitītais šo mirkli darīja tik emocionāli piesātinātu un tagad, sēžot pie datora, Ugāles mežu vidū, jūtu šo atmosfēru un smaržu.

Birnau (piedodiet valodnieki) bazilikā esmu bijis vairākas reizes, šis Vācijas rajons ir viens no visbiežāk apmeklētajiem un deviņdesmito gadu sākumā šajā apkārtnē biju pusgadu studiju praksē. Tomēr iepriekš nezināju, ka šai baznīcai ir nozīme arī biškopībā. Der Honig Schlecker – medus laizītājs, vai precīzāk tulkojott, medus kārumnieks ir vienīgā (neesmu šo informāciju pārbaudījis) skulptūra baznīcās, kurā attēlots enģelis, kurš ēd medu. Agrāk to nebiju ievērojis.
Baznīcā fotografēt nav atļauts. Šeit foto pie ieejas.
b5

Birnau baznīca atrodas skaistā vietā un pati bazilika ir ļoti krāšņa.
b6

b1

Skats no baznīcas uz ezeru vai, pareizāk sakot, jūru.
b9

Pa kreisi lejā- vīna dārza nogāze un Bodenezers siltā pavasarā dūmakā.
b7

Dažus desmitus metrus no baznīcas bišu novietne. Bija plus padsmit grādus silts un bites čakli strādāja. Piestājām malā un papriecājāmies par sparīgo lidojumu.
b8

b3

b4

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s