Tour Deutschland


Vakar atgriezos no pieredzes apmaiņas brauciena – tā laikam tas būtu jāsauc formāli. Faktiski tās bija 5 lieliskas dienas kopā ar draugiem, kolēģiem, kura laikā tika apskatīti vadošie Vācijas biškopības uzņēmumi, iegūti iespaidi, atziņas un labi pavadīts laiks draugu pulkā.
Vācijā biškopība ir ļoti spēcīga. Pēdējos gados ir arī ļoti labvēlīgi apstākļi nozares attīstībai, pieprasījums pēc vietējā medus aug mežonīgi, cenas arī aug. Pieaug gan profesionālo, gan hobija biškopju skaits. Saimniecības palielina saimju skaitu un tik tā varētu ražot vēl un vēl. Neaizmirsīsim, ka vācieši ir pasaules čempioni medus ēšanā, dalot šo vietu ar japāņiem un valstī ievāc vien ceturtdaļu no patērētā medus. Neskatoties uz lielām ražām, lieliem uzņēmumiem ar tūkstošiem bišu saimju, vietējā medus pietrūkst.
Viesojoties uzņēmumos vēlreiz un vēlreiz varēja pārliecināties par vācu strādīgumu – tā ir patiesi strādīga nācija. Pēc 2.pasaules kara valsts bija drupās un saka, ka Maršala plāns- finansu palīdzība no ASV palīdzēja atjaunot ekonomiku un ļāva notikt ekonomikas brīnumam (Wirtschaftswunder). Nē, tā pamatā bija darba tikums , vienlaikus domājot par efektivitāti. Tas bija manāms arī bišu saimniecībās.

 

Laiks mūs lutināja. Naktis bija vēsas, pat ar salu, bet dienas saulainas, debesis bez neviena mākonīša un pavasarīgas, ja vien dažreiz kalnos ausis nesaldētu vējš.
Papildus tūkstošiem ideju un iespaidu tika uzņemtas arī vairāki simti bilžu un dažas no šīm šajā ierakstā. Pieredze liecina, ka labie nodomi uzrakstīt plašāku ceļojuma atskaiti izplēn, ceļojuma emocionālajiem iespaidiem mazinoties un darba daudzuma palielinoties. Tāpēc nelikšu šim ierakstam virsrakstu “Tour Deutschland-1”, bet ceru, ka izdosies šo ierakstu turpināt.

No visa nedaudz.
v-b1
Iekārtas, kura izlej mucu demonstrējums.

v_dehner3
Viena no lielākajām galdniecībām, kura specializējas stropu un rāmīšu ražošanā.

v_dehner2

v_maur1
Medus automāts

v_b2
Tranu rāmji

v_b3
Neliela 🙂 inventāra noliktava.

v_ba1
Bildē nevar redzēt, bet tālumā Alpi ar Vācijas “Gaiziņu” – Cūgšpici.

v_andechs
Turpat netālu- Bavārijas svētais kalns ar Andehsas klosteri.

v_g2
Pie Hansa Grundnera Oberfalcā, pārbaudot pagājušās vasaras atdaleņus- mākslīgos spietus.

v_birnau
Viena no pēdējām pieturām- bišu stropi pie Birnau katedrāles Bodenzē ezera krastā. Birnau katedrālē apskatījām skulptūru baznīcā “Honigschlecker” (Medus laizītājs), vienīgā šāda veida enģeļu skulptūra baznīcās.

v_ne1
Pie pašlaik slavenākā Eiropas Buckfast selecionāra Oigena Noihauzera Austrijā, Dornbirnā- netālu no Vācijas robežas.
v_ne2

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s