Vācijas iespaidi


Kā jau katru gadu, oktobra beigās, kad bites ieziemotas un āboli novākti, sēžos dzelzs putnā lai dotos pie vācu draugiem- paskatīties kā dravo citur, parunāties par aktuālajiem jautājumiem, vienkārši pavadīt laiku ar domubiedriem labā kompānijā.
Jā, arī pēc trakā vasaras skrējiena nedaudz atpūsties un atļauties kādu virsnormas aluskausu. Programmā, protams, bija Dienvidvācu profesionālo biškopju dienas Donauešingenē, bet gan pirms, gan pēc tām ir ciemošanās pie kolēģiem un draugiem.
Pie Holgera biju plānojis viesoties jau vairākus gadus, bet vienmēr kaut kā nebija sanācis. Šogad Holgers vācu profesionālo biškopju grupas sastāvā bija Latvijā https://dravnieks.lv/2015/03/29/vacu-dravnieki-kurzeme/ un, kad pēdējās vakariņās tiku ielūgts ciemos, bija pamatotas cerības, ka šoruden apciemojums izdosies.
Jāsaka, ka šajā ceļojumā izpalikām bez auto īres, jo vācu dravnieku grupa, kura bija Latvijā, uzņēmās gan mūsu transportēšanu, gan cienāšanu. Uzņemšanu lieliski noorganizēja Edijs un Inge.
Tā, uzreiz no lidmašīnas, Edijs un Inge veda mūs pie Holgera.
Holgers ir viens no lielākajiem  dravniekiem reģionā un arī valstī. Daudzi simti saimju tiek pārvadāti pa visu Vāciju. Izmantojot klimatiskās atšķirības (ko nosaka ne tikai izvietojums Ziemeļu-Dienvidu virzienā, bet arī augstums no jūras līmeņa), piemēram, tiek iegūtas  3 ražas no rapša. Sākumā siltākā rajonā pie Frankfurtes, tad dažus simts kilometrus tālāk, kur rapsis ir nedēļu vēlāks un pēc tam tiek vests uz Ziemeļvāciju. Tā ka ne tikai Kubā var iegūt 3 ražas gadā.
Arī pārdošanā Holgers ir lielmeistars. Lielākā daļa medus tiek pārdots firmas veikalā, kurš atrodas industriālā rajonā, intensīvas satiksmes ielas malā. Ļoti nozīmīgas vietas ir arī nedēļas tirdziņi lielpilsētās Maincā un Vīsbādenē. Intensīvākā pārdošana, kad dažās nedēļās tiek saniegta trešdaļa no gada apgrozījuma, ir Ziemassvētku tirdziņā.
Garām veikalam braucot nevar nepamanīt, ka šeit darbojas dravnieks.

Vācu dravniecībā pašlaik ir ļoti labi laiki. Ir ļoti audzis pieprasījums pēc vietējā medus. Tas ir uzdzinis griestos medus cenas un tiek pat runāts par medus burbuli. Katrā ziņā cenas nemitīgi aug un vācu medus pastāvīgi trūkst. Šāda tendence ir tikai pēdējos dažus gadus. Pie tam pircēji pieprasa nevis medus no bioloģiskajām saimniecībām (tos lēti var nopirkt lielveikalos, no dažādām pasaules maām nākušus), bet tieši vācu medu un, sevišķi, no reģiona. Daudzi dravnieki ir strauji palielinājuši saimju skaitu, jo šīs cenas ļauj attīstieties, pēdējos gados ir bijušas abas medus ražas (tiesa, ne visos reģionos) un tomēr medus trūkst.
Protams, ka tā netrūkst Holgera veikalā un kā labu produktu vēl labāk piedāvāt, te var pamācīties.

Dažādas medus šķirnes. Dažādas burciņas, arī dāvanu iepakojumi. Šķidrs medus, dabīgi kristalizējies vai krēmveida. Lielākai daļai klientu nepatīk, ja medū ir lieli kristāli, bet ir nedaudzi, kuri tieši šādu medu vēlas. Un arī viņi atradīs savu medu šajā veikalā – meža medus ar lieliem kristāliem.

Simtiem dažādu formu sveces.

Pirms Ziemassvētku laikā viens cilvēks pāris mēnešus strādā tikai sveču liešanā.

Augstās medus cenas izraisa vēl vienu pozitīvu efektu. Vairākos uzņēmumos, kurus zinu, dravnieku bērni izvēlas iet vecāku pēdās.
Arī Holgera vecākā meita Katlīna dāvanā dabūjusi dažas bišu saimes, visu vasaru tās kopusi un no saimēm iegūto medus pārdod veikalā atsevišķā stendā.

Ražošanas telpās viss spīd un laistās īstā vācu kārtībā un tās pilnas ar modernu tehniku un inventāru. Pat tādas sīkas nianses- sienu fīzējumā šūnu attēls.

Holgers izmanto Candera (Zander) korpusos. Kādreiz sācis ar krainietēm, bet tagad jau daudzus gadus dravo ar Buckfast bitēm.

Saimes tiek pārvadātas uz ienesumiem pa visu Vāciju.

Bites daudz neredzējām, izgājām iekšpagalmā apskatīties atdaleņus.

No fotografēšanas Holgera uzņēmumā manam rādītājpirkstam uzberzās tulzna, bet ceru, ka nedaudzās atlasītās bildes, sniedza Jums ieskatu.
Par citiem Vācijas ceļojuma iespaidiem turpmāk.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s