Agrais pavasaris


Pavasaris un sezona ir klāt un man nav izdevies ziemā atrast laiku un motivāciju lai pagājušā gada sezonas bildes ietērptu vārdos. Un bildes jau tiek iedzītas par veselu apli. Vainīgi indieši (izgudroja šahu) un latvieši (izgudroja zolīti) 🙂 Arī Gūtenbergs (izgudroja grāmatu spiešanu). Jā, un kurš izgudroja to kasti-laika rīmu (televizoru)? 🙂

Šī jau sen nav dienasgrāmata, kad ierakstus veicu reizi nedēļā, bet piezīmes.
Piezīmes var būt tikai viens foto ar aprakstu vai arī tikai foto.
Vai arī tikai apraksts.
Pat bez dienas citāta.
Varbūt pat sezonas laikā tādas piezīmes uz sviedros pielietajām dienas lapām izdosies uzšņāpēlēt 🙂

Šodien iegāju dārzā un sarāvos. Gaisā tādas skaņas it kā spietotu vairākas saimes vienlaikus. Lazdas pilnas ar bitēm un bišu zumēšana tāda, ka nevar dzirdēt zīlītes pavasara dziesmu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Šogad bišu aplidošanās neparasti agra- 24.02. Parasti tā notiek marta vidū beigās.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vakar (10.03) mainīju saimēm grīdiņas un secināju, ka divām saimēm kritušas mātes. Nomainīju tās pret rezerves mātēm. Nekāda piesardzība, vienkārši paņem māti un uzliek uz kāres. Bites momentāni sāk rūkt un izveido ap māti svītu. Šeit bilde ar jaunpievienoto māti dažas sekundes pēc uzlikšanas uz kāres.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Šodien nenocietos un paskatījos- māte jau brangi sadējusi oliņas.

Vēl viena pavasara patikšana vienā novietnē, kur braucu pārbaudīt saimes. Pīles 🙂
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Advertisements

3 comments

  1. Vidzemē 10. martā gaiss, zeme, lazdas un alkšņi bija pilni bitēm. Tā kā citi kukaiņi vēl ir pārliecinošā mazākumā, tad izskatījās, ka bites bija pārņēmušas pasauli.

    Skatos, ka 4. bildē no augšas koka stropa siena ir viena dēļa biezumā. Cik biezs ir dēlis (salīdzinot pret bitēm, izskatās kaut kas starp 20 – 25mm), un kā bites ziemo šādos stropos?

  2. Arī skudras tagad attīstās un tā kā citu kukaiņu nav, bites tām ir galvenā barība. Gan kritušās, gan dzīvās. Man vienu nelielu saimīti gandrīz uzvarēja, pamanīju pēdējā brīdī, kad jau simti pa iekšu šiverējās,
    Jā, viena dēļa biezumā. Man ir 2 veidu šādi stropi – ar 22mm sienām un 35mm (bildē). Ziemo labi, arī uz 22mm. Kopumā 22mm ir labāk, jo vieglāki – pārējā ziņā atšķirību nav.

  3. Paldies par atbildi!
    Jau kādu laiku pētīju publicētos pētījumus par temperatūras sadalījumu stropā ziemošanas laikā, un ideja par viena dēļa biezuma stropu izskatījās pamatota. Un paldies par atgādinājumu par skudrām – pa ziemas mēnešiem jau biju piemirsis šos kukaiņus un viņu darbus dravā. Bet vēl nav manīti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s