Donauešingene 2013


“Kas ir ceļošana? Vietas maiņa? Nekādā gadījumā! Ceļošana maina viedokļus un aizspriedumus” (Anatols Franss (Anatole France))

Nesen atgriezos no Donauešingenes, kur notika Vācu profesionālo biškopju biedrības rīkotās Dienvidvācu profesionālo biškopju dienas. Šeit raksts par 2011.gada ceļojumu https://dravnieks.lv/2011/11/16/donauesingena-2011/   Uz šo pasākumu biju arī pagājušogad, bet paslinkoju un neuzrakstīju. Bilžu materiāls bija bagātīgs un iespaidi arī – domāju, gan jau pa ziemu uzrakstīšu. Lai nesanāktu tāpat kā pagājušogad, tagad vēl silto atmiņu iespaidā, dažas bildes un pieturas punkti šajā ierakstā. Napoleona plānus uzrakstīt par šo ceļojumu izsmeļošāk un arī par pagājušogadu, neviens nav atcēlis.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Par dienas citātu. Neteikšu, ka ceļojumā mainīju viedokļus vai lauzu aizspriedumus. Vācija vienmēr bijusi man mīļa zeme, redzēju jau redzētas skaistas vietas un arī jaunas vietas, kurās vēlētos atgriezties atkal, satiku jaukus cilvēkus, kurus jau pazinu un iepazinu jaunus, ar kuriem būtu prieks tikties atkal. Arī biškopības jomā nekādus revolucionārus viedokļa vai aizspriedumu izmaiņas nepiedzīvoju. Tomēr informācijas bija ļoti daudz un tiekoties ar aizrautīgiem biškopjiem, redzot kā viņi domā un dara, rodas jaunas atziņas. Jau tagad zinu, ko ieviesīšu savā dravā un arī to, ko pamēgināšu, lai pārbaudītu vai tas strādā mūsu apstākļos. Es teiktu, ka ceļošana nevis maina viedokļus un aizspriedumus, bet paver jaunus apvāršņus un iespējas ieraudzīt ko jaunu, kas varbūt nemaz nav tik tālu, bet ko saskatīt un atskārst traucē ikdienas rutīna un pieradums. Tikšanās ar izciliem savas profesijas pārstāvjiem – dravniekiem, šim efektam piešķir turbo spēku.

Oktobris bija vācu mēnesis. Tūlīt pēc ābolu novākšanas ciemos bija vācu draugi no Allendorfas.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nākamajā nedēļā jau ceļojums uz Donauešingenu.

Lidojumam šoreiz izvēlējos Lufthansa. Pagājušogad Ryanair lidoja uz Karlsrūi (Karlsruhe). Tā kā neiedomājos viņus pabrīdināt, ka šogad arī plānoju šo ceļojumu, īri Karlsrūi no Rīgas lidojumiem bija izsvītrojuši. Hāna tomēr ir tālu, 4-5 stundu brauciens līdz Donauešingenai un biļete nemaz tik lēta + bonusā ļoti neizdevīgs atpakaļlidojuma laiks un bagāža par maksu. Pie Lufthansas nonācu nejauši, iepriekš biju iedomājies, ka viņu cenas nav paceļamas. Izrādās, ka gan samērīga cena, gan labi lidojuma laiki, gan bagāža iekļauta biļetes cenā un galamērķis Štutgarte pavisam netālu no celojuma mērķa.

Tālāk pavisam konspektīvi – ceļojuma posmi. Sīkākas detaļas nākamajos “raizeberihtos”, ja tie uzrakstīsies.

Pirmā apstāšanās Oberndorfā pie Nekāras – pie drauga Rolfa. Rolfs ir profesionāls biškopis, kurs sevi dēvē par amatieri. Lai nu tādas zināšanas, pieredze un aizrautība ir katram profesionālim. Arī saimju pāri trīsciparu skaitlim, kuras tiek apkoptas “brīvajā laikā”. Tiesa, bez labas bites tas nebūtu iespējams un Rolfs dravo ar izcilu materiālu.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rolfs bija sarunājis tikšanos ar savu draugu un skolotāju, profesionālu dravnieku Rolandu Hesleru (Roland Haessler) Unterkirnahā. Rolands savulaik bija viens no lielākajiem dravniekiem Vācijā.  Bijis arī Vācijas profesionālo biškopju biedrības vicepriekšsēdētājs. Tagad gadu nasta liek uzņēmuma un biškopības apjomus samazināt.
Tikām laipni uzņemti, māja atrodas ļoti skaistā vietā, ar skatu uz ieleju. Jauki, interesanti cilvēki, kuri visu mūžu veltījuši bitēm. Aizrautīgs stāstījums un sevišķi emocionāls, kad tiek runāts par pesticīdiem. Lauksaimniecības ķīmija Vācijā ir liela problēma, bet par to kādā no nākamajiem ierakstiem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tālāk izstādes apmeklējums Donauešingenā.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piektdienas otrā puse, visa sestdiena und svētdienas pirmā puse. Pāc tam kurss uz Austriju – pie Buckfast selekcionāra Oigena Noihauzera (Eugen Neuhauser). Oigens ir viens no 3-4 Buckfast top selekcionāriem pasaulē, kurš strādā visos selekcijas posmos. Brīvā tirgū viņa mātes nav nopērkamas, tās pieejamas tikai selekcionāriem un ļoti lielām saimniecībān, bet, pateicoties, Rolfam, kurš ir Oigena labs draugs, šogad izdevās dažas mātes iegādāties un saņēmām uzaicinājumu, izstādi apmeklējot, apciemot arī viņu. Eugens dzīvo Austrijā, bet netālu no Vācijas robežas un tikai nepilnu divu stundu brauciena attālumā no Donauešingenas.

Pa ceļam apmeklēju “manu jaunu dienu vietas”- saimniecību Vaiterdingenā, netālu no Singen/Hohentwiel, kurā pusgadu 1992.gadā biju praksē.
No šī lauka pavēras lielisks skats uz apkārtni uz Hoentvīlu (Hohentwiel) un Bodenezeru fonā. Labos laika apstākļos varēja redzēt arī Alpus. Tāds pats skats bija arī 1992.gadā, kad pa šo lauku latviešu students rullēja ar Renault dzelzs zirgu un kabīnē klausījās kapitālistu popmūziku.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ciemos pie Maieriem Pfafvīzenā (Pfaffwiesen). Prieks, ka vecie saimnieki vēl moži un Der Chef 86 gadu vecumā vēl dzied ciema korī.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tālāk ceļš uz Austriju – Dornbirnu, kur vakars pagāja sarunās pie galda ar Oigenu.
Nākamās dienas pirmajā pusē Oigens bija aizņemts, tāpēc izmantojām izdevību un apciemojām latviešus Noru un Jāni Kinnas, kuri pavisam nesen pārcēlušies uz Fandansu (Vandans) – kalnu ciematiņu 60km no Dornbirnas un īzīrē brīvdienu dzīvokļus tiem, kuri vēlas baudīt Alpu burvību. Liela klientu daļa, protams, ir latvieši. Lihtenšteina, Šveice, Vācija ir rokas attālumā.  http://www.mansaura-montafon.at/lv

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pēcpusdienā pie Oigena. Palaimējās ar laiku, +25 grādi un saule. Oigens pārbaudīja saimes novietnē uz dravas mājas jumta. Šeit visas saimes ir izejmateriāls, kurā svaigi iekrustotas dažādas bites – gan no Urāliem, gan Turcijas un Āfrikas. Tālāk materiāls tiek “slīpēts” un veiksmīga rezultāta gadījumā, pēc vairākiem gadiem, iekļauts Buckfast.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Šeit, varētu teikt, ceļojums beidzās, jo tālākais – ceļš atpakaļ uz Vāciju, pārnakšnošana, no rīta brauciens uz Štutgarti, auto nodošana, reiss ar ICE uz Frankfurti un lidojums uz Rīgu, bija tikai tehniskas dabas process.

Un pārbraucot mājās, atziņa, kā pēc katra ceļojuma, lai cik arī tas nebūtu izdevies – “nekur nav tik labi mājās…”

Advertisements

One comment

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s