Atskats uz sezonu


Jāsāk būtu ar atvainošanos par ilgo klusēšanu. Atvainošanās bieži tiek pasniegta kopā ar taisnošanos. Darba ir bijis ļoti daudz… Laikam tik intensīvi vēl nebiju strādājis. Bišu dravā un āboldārzā vēl tagad slapjš. Protams, ka daļēji pie vainas ir rudens lietavas, bet zināms mitruma daudzums ir uz vēl nenožuvušo sviedru rēķina.
Tomēr rezultāts ir- ekonomisti priecājas un nevar izskaidrot straujo Latvijas kopprodukta kāpumu, sevišķi 3. ceturksnī (kas kā zināms bija arī dravošanas un ābolu sezonas laiks). Ja viņi pavisam nejauši uzdursies šim rakstam, tad noteikti sapriecāsies vēl vairāk, jo lūk – te ir straujā kopprodukta kāpuma atslēga.

Nevarētu jau teikt, ka ierakstiem vispār nav bijis laika, sevišķi pēdējās nedēļās, kad dienas sāka rauties kā ar nepareizu mazgāšanas programmu  mazgātas vilnas zeķes. Tajos nedaudzajos brīvajos brīžos, kad teorētiski varēju nodoties Pegaza dīdīšanai, gāju Kasparova pēdās (nē, revolūciju Krievijā man galīgi nav laika taisīt,bet internetā uzspēlēju šahu ar dažādu pasaules tautu pārstāvjiem ) vai nodevos latviskuma kopšanai (Zolīte draugos). Vasarā un rudens lielākajā daļā arī šīm nodarbēm nesanāca laika.
Smaidiņus iepriekšējā tekstā ir jāsaliek pašiem, kā bērnudienās darbojoties ar “Izkrāso pats” 🙂

Pašos karstākajos darbu posmos biju atstājis novārtā arī draugu-fotoaparātu, tomēr tikai nedaudzas nedēļas. Lielākā daļa aizgājušās sezonas skaistāko mirkļu dravā un dārzā ir iemūžināti un tiks šeit atklāti.

Domāju ar ko sākt – svarīgāko vai skaistāko? Būtu grūti izvēlēties ko vienu. Varbūt no katra mēneša vienu raksturīgu vai skaistu bildi? Un,protams, titulbildi, kurā apvienots vasaras skaistums, kurš šeit izpaužas dālijas ziedā, un darbs, ko simbolizē abas cītīgās bišu meitenes!

Aprīlis ir vizbulīšu laiks. Vizbulītēm ir jābūt pirmajām, kamēr koki vēl nav salapojusi un zāle sazēlusi. Dabas ziedu konveijera sākums. Ne katru gadu var novērot skatu, kad vizbulītes ir pilnas ar bitēm.

Šogad bija ābolu rekordražas gads. Kurzemē komercdārzos ābolu esot bijis 2-2,5 reizes vairāk nekā iepriekšējā rekorda gadā. Laba ilustrācija teicienam, ka dažreiz “mazāk ir vairāk” – lielā augļu raža prasīja lielākus laika, naudas, spēku un nervu resursus, bet realizācijas iespējas un cenas ir sliktākas.
Šai rekordražai pamati tika ielikti maijā ar ābeļu ziedēšanu.

Jūnijs. Šovasar izpildīju 150 atdaleņu pasūtījumu vienai lielai saimniecībai. Nukleusu stropi, kurus izmantoju atdaleņu veidošanai un māšu apsēklošanai.

Jūlijs. Tā dēj laba Buckfast bišu māte. Šī saime saaudzēja daudz bišu, netaisījās spietot un sanesa daudz medus. Medus raža vidēji dravā šogad uz pusi mazāka kā pagājušogad un medus sezonu “izglāba” labais viršu ienesums augusta beigās.

Pēdējās mātes izaudzēju augusta vidū. Bildē māte no pēdējās māšu sērijas.  Saņēmu izcilu materiālu no Paula Jungela Luksemburgā. Brīvā tirgū viņa mātes nav pieejamas, tāpēc īsti neticēju, ka izdosies tās iegūt. Tomēr Ūsiņš un Pauls bija labvēlīgi un jūlijā saņēmu 2 ciltsmātes- viena no izkoptas Buckfast līnijas, otra – “svaigasiņu” Anatolica (lielākā daļa mūsdienu Buckfast līniju pamatā ir Anatolikas). No šīm mātēm centos izaudzēt pēc iespējas vairāk jau šogad un pirmās māšu sērijas dzima tikai jūlija beigās.

Āboli, āboli…. Septembris pagāja ābolu zīmē.

Skaists skats saulainā oktobra dienā.

Oktobrī vēl iederētos kāda bilde no Donauešingenas, kur notika seminārs profesionālajā māšu audzēšanā un vācvalodīgo dravnieku saiets, bet par šo īso ceļojumu kādā no nākamajiem ierakstiem.

Advertisements

9 comments

 1. Es teikšu tā: tās pirmās divas bildes ir ļoti skaistas un pie tam dziļi emocionālas. Pārējām jau tāda darba piegarša. Bet paldies par rakstu. Pat mana literatūras skolotāja Vulfa tev noteikti ieliktu treknu 5+.

 2. Paldies, Ieva! 🙂
  Esmu diezgan drošs, ka garajos ziemas vakaros taps kāds ieraksts un vēlos arī padalīties ar foto noķertajām bišu, ābolu un lauku noskaņām.

 3. Paldies par rakstu, Ainār!
  Prieks atkal lasīt.gaidām vēl!
  No fotogrāfijām vislielāko iespaidu uz mani tomēr atstāja rāmītis ar periem.Teicami strādāts!

 4. Paldies, Māri!
  Jā, tā saime atstāja ļoti labu iespaidu kopumā un domāju nākamgad izaudzēt kādas pārdesmit mātes un mēģināt kontrolēti apsēklot. Rezultāts nav garantēts, bet tieši tas jau ir interesanti 🙂 No pirmā gada vispār grūti secinājumus izdarīt, jāskatās kā uzvedīsies nākamgad. Jācer, ka saime labi pārziemos, jo ziemošanā iegāja zem vidējā lieluma- par daudz čakli nostrādāja viršos.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s