Par Buckfast latviski


Tagad Buckfast bitēm ir sava mājaslapa latviešu valodā. Lapa ir tikko piedzimusi un tā vēl augs. 

Soli pa solim informācija www.buckfast.lv sadaļās tiks papildināta, kā arī veidotas jaunas sadaļas. Tas gan vairāk attiecas uz laiku ārpus aktīvās dravošanas sezonas, tomēr centīšos aktuālo informāciju ievietot arī sezonas laikā.

Buckfast ir pirmā cilvēka radītā bišu rase. Varbūt tāpēc par šo rasi Latvijā ir tik daudz aizspriedumu un mītu. Aizspriedumi vienmēr balstās uz nezināšanu vai nevēlēšanos zināt. Iespējams, ka daļai dravnieku aizspriedumu pamatā ir ne visai kvalitatīvs ciltsmateriāls vai pat mātes, kuras audzētas no F1 krustojumiem.

Viens no mana darba un arī šīs mājaslapas uzdevumiem ir šos mītus un aizspriedumus kliedināt. Ne tikai, jo uzdevumi ir krietni plašāki.

Pirmkārtsniegt informāciju Buckfast un tās selekciju. Vēl joprojām pat pieredzējušu dravnieku vidū Latvijā ir daudz aizspriedumu, lasi-informācijas trūkums.

Otrkārt, iepirkt un izvērtēt Buckfast bišu mātes un piedāvāt Latvijas tirgū kvalitatīvu materiālu- gan neapsēklotas, gan brīvi apsēklotas, gan vēlāk arī daļēji kontrolētos apstākļos un kontrolēti apsēklotas bišu mātes.

Treškārt, (mērķiem esot jābūt lieliem), izveidot Buckfast līnijas, kuras vislabāk ir piemērotas Latvijas klimatiskajiem un ienesuma apstākļiem. Latvijas Buckfast.
Tas ir liels izaicinājums, jo pašlaik Latvijā ir ļoti ierobežotas kontrolētas apsēklošanas iespējas-nav savas apsēklošanas stacijas, bet instrumentālā apsēklošanas iespējas ir ļoti ierobežotas. Trūkst arī nepieciešamo zināšanu un prakses. To ir iespējams mainīt!
Selekcija nav viena gada, bet mūža darbs. Varētu šo procesu atlikt un labāk sagatavoties. Bet pulkstenis tikšķ. Katra vasara, kurā neietu uz priekšu, būtu selekcijas darbam zaudēta vasara.

Ceturtkārt, aicināt dravniekus, kuri ir ieinteresēti Buckfast selekcijā,uz sadarbību. Kopā mācīties, apmainīties ar informāciju, strādāt pie staciju izveides, iepirkt materiālu, izvērtēt to un mainīties.
Galvenais, kas nepieciešams ir vēlēšanās šo darbu darīt. Vēlams saimju skaits vienai līnijai ir 20-30. Galvenais tomēr ir vēlēšanās- ne tikai kopīgi darboties, bet arī kopīgi mācīties.
Informācija no www.buckfast.lv

Advertisements

3 comments

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s