Dravnieka piezīmes


“Ja vēlaties izzināt cilvēka raksturu, iedodiet viņam varu” (Ābrams Linkolns)

Dienas citāts daļēji saistībā ar nupat pagājušām vēlēšanām, lai arī šis aforisms ir trāpīgs arī citās jomās.

Raksta virsrakstā ir likts tas, par ko šī vietne ir kļuvusi, jo par “Dravnieka dienasgrāmatu” to varēja saukt, kad pirmos gadus ieraksti tika veikti reizi nedēļā vai vēlāk, reizi pāris nedēļās. Ne jau reizi 4 mēnešos. “Piezīmes” ir krietni mazāk ambiciozs nosaukums, kuram nav piesaistes kādam laika ciklam.

Vakar pabeidzu gatavot ziemošanai bites. Šodien izspiedu pirmo viršu medu. Sestdien pabeidzām lasīt ābolus. Darbu nav kļuvis mazāk, bet tādu darbu, kuri elš pakausī gan. Tam par godu dažas bildes no nesenas pagātnes.

Augusta beigās atvedu mājās saimes no griķu laukiem. Šogad uz griķiem tāls ceļs bija jāmēro. Turp-atpakaļ 150km, lai arī it kā tepat, Kuldīgas pusē.
Nākamā dienā gāju sagatavot saimes  ziemošanai un bites aplipa apkārt it kā būtu sasmērējies ar māšu feromonu . Varbūt kāda interesanta odekolona un sviedru kombinācija? 🙂 Draudzīgas, dzelt netaisījās, bet pastrādāt nav iespējams, kad uz galvas kilograms bišu un redzēt neko nevar. Vaicāju par šo fenomenu pieredzējušiem dravniekiem, bet arī viņiem nebija izskaidrojuma.Mans izskaidrojams šādai dīvainai bišu uzvedībai ir ka bites iepriekšējā vakarā un no rīta bija atvestas no griķiem, daudzas vēl nebija aplidojušās un tāpēc ārpus stropa apmulsa. Mēģināšu vēl noskaidrot šo jautājumu vācu forumā.

Griķu lauki, kuros šovasar dejoja manas meitenes, bija skaisti. Arī laiks griķiem bija piemērots- mitruma pietiekami. Tomēr griķis medoja viduvēji un paralēli bija nācis kāds cits ienesums. Rezultātā griķu medus nav tipisks- ir griķu smarža un garša, bet ne tik ļoti izteikta, medus ir gaišāks par tipisku griķi, bet garšas kombinācija ir ļoti izdevusies. Par šo medu esmu saņēmis jau vairākus komplimentus no pastāvīgajiem griķu medus cienītājiem.

Ja griķis šogad medoja viduvēji, tad viršu ienesums bija izcils. Labākais viršu gads manā dravošanas pieredzē. Tieši Ziemeļkurzemē šogad ir lieliska viršu medus raža, citur Latvijas viršu rajonos tā esot zem vidējā.

Vēl dažas ābolu bildes.

Aktuāla informācija.
Sestdien, 24.09., no plkst. 9.00-17.00 piedalīšos Miķeļdienas tirdziņā Doma laukumā Rīgā. Būs iespēja nogaršot gan dažādu ziedu, gan griķu un viršu medu un gardus ābolus. Laipni lūgti! 🙂

Advertisements

2 comments

  1. Cenas populārākajiem iepakojumiem.

    Dažādu ziedu medus
    500g -Ls 2,50, 1.4kg -Ls 5,00, 4,2kg -Ls 13,00

    Dažādu ziedu medus izlase, griķītis un viršu (gan spiestais, gan sviestais) medus
    500g -Ls 3,00, 1.4kg -Ls 6,00, 4,2kg -Ls 18,00

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s