Bebru nedarbi


“Vakarā slinkie kļūst čakli” (Ovīdijs,  dzejnieks Senajā Romā)

Bebri ir nakts dzīvnieki un savus darbus sāk diennakts tumšajā laikā. Pareizāk sakot, nedarbus. Lai arī uzskatu, ka esmu diezgan zaļš cilvēks (runa nav par piederību kādai ārpuszemes civilizācijai, bet par ekoloģiju 🙂 ) , tomēr ir reizes, kad jāķeras pie kara cirvja. Iepriekš paziņām ir bijusi darīšana ar šo čaklo ūdenslopu un likās, ka stāstījumi ir nedaudz pārspīlēti. Tagad, kad pašam nākas uz savas ādas izjust bebru nedarbus, atliek vien apbrīnot viņu darba ražīgumu. Bebri ieviesās dīķi jau vasarā. Pašlaik viņi no krūmiem pārgājuši uz kokiem-gatavo barību ziemai. Dīķa iztekā uzcelts dambis – būvniecības meistardarbs. Liekas, ka šajā spēlē pareizo atbildi uz jautājumu varēs dabūt izvēloties iespēju “Zvans draugam medniekam” 🙂

Dambis krietni pacēlis ūdens līmeni, jo dīķim ir dabiskā caurtece mitrajā laika peridā un nāk klāt ūdens no netālā purviņa.

Ūdens sūcas pāri malām

Dīķī pie laipas savilkti zari, grūti spriest vai tā ir barības noliktava vai bebru mājas “pamati”.

Nedarbus strādā ne tikai bebri. Vienā novietnē mežacūkas sataisījušas rakumus pie pašiem stropiem. Lai nākamgad varētu piebraukt, rakumus būs jāizlīdzina. Mežacūkas šogad tik treknas kā retu gadu. Pesimisti to skaidro ar bargas ziemas nākšanu, ticamāks gan pieņēmums, ka cūkas nobarojušas ar ozolzīlēm, jo šogad izcila zīļu raža. Tautas ticējums, saka- ja ozoliem daudz zīļu, būs barga ziema. Nu ja, bet pesimisti jau esot labi informēti optimisti 🙂

Viens notikums, kurš nav saistīts ar bebriem vai cūkām, bet kuru piedienas atspoguļot šīs mājaslapas nosaukuma dēļ- pagājušajā svētdienā pārvērtu naudā savu pirmo autiņu – LUAZ 969, tautā sauktu par Fantomasu.

Sakarā ar noteikumu maiņu ceļu nodokļa iekasēšanā, dažreiz iedomājos ko darīt- noņemt uz laiku no uzskaites vai auto pārdot. Dažreiz lietas atrisinās pašas no sevis un pircējs nokrita kā no gaisa pats.

Un vēl viena bilde nesaistīta ar ne ar bebriem, ne cūkām, ne Fantomasu:)
Engures izteka no Usmas ezera. Skaista, saulaina, sausa rudens diena aizpagājušajā sestdienā.

Ceru, ka ziedus nākamajā vasarā šeit aplidos manas bites. Tieši pretī ir Moricsala, vecākais dabas rezervāts Latvijā.

Advertisements

12 comments

  1. Bebru dambju jaukšana ir ļoti noderīga pašiem jaucējiem, kā fizkultūras vingrinājums. Visi, kas to darījuši, zin, ka bebra kungs sabūvēs pēc 3 dienām vēl labāku dambi.

    Zāles pret bebra kungu ir divas:

    1) Izpētam, kur ir bebru māja, tad jaucam nost dambi. Nākamajā dienā vaktējam ar bisi/karabīni vai nu pie mājas vai pie dambja. Diemžēl ir jāšauj.

    2) Lamatas. Tur gan jāuzmanās, jo kopš esam ES, jālieto tikai būra tipa lamatas, bet var arī uzspļaut un lietot citas (kāju). Arī tās citas brīvi pārodas veikalos, jo pārodot un pirkt drīkst. (mūsu likumu absurds).

    Labā ziņa ir, ka medību likums ir nesen mainīts un ja bebra kungs apdzīvo publisku ūdenstilpni, tad medīt viņu var neierobežoti jebkurš, kam ir medību papīri kārtībā. Ja runa iet par mežu/pļavu, tad jāskatās, kam pieder. Ja pašiem, tad jāiet un Meža dienestu un jāreģistrē medību iecirknis. Tikai tad var pieaicināt medniekus vai pašam medīt. Ja pilsēta, tad….legāli nekā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s