Dārznieka sapnis


“Estētiem ir viena kļūda. Viņi formu vērtē augstāk par saturu” (Francis Rinhofers)

Šoreiz ir gadījums, kad vilks paēdis, kaza dzīva un arī gans pie labas veselības. Gan estētiem prieks, gan pragmatiķiem, kurus interesē tikai saturs. Saulainā vasara un ieguldītais darbs- rezultāts ir augļi, ko var nekautrējoties saukt par dārznieka sapni. Man pat liekas, ka tik skaistus ābolus izaudzēt vairs neizdosies, bet tā jau tāda labi informēta optimista pieeja 🙂

Turpinot iepriekšpēdējo rakstu, fotogrāfijas no ražas vākšanas un šīsvasaras āboliem.

Lai runā bildes!

“Saltanat” savā krāšņumā

“Belorusskoje Maļinovoje” pēc lietus.

“Rubin” ir čempions izskatā un lielumā. Lielākie augļi svēra vairāk par 800 gramiem. Puskilogramīgi āboli bija gandrīz standarts.

Komercdārzā nevar atļauties stādīt šķirnes, kuras nav garšīgas. Tāpēc garšīgas ir visas. Tomēr ir tādas, kuras garšo vairāk par citām un tas jau ir gaumes jautājums. Man “Rubin” garšas topā ir lejasgalā, tā augšgalu aizņem “Merrygold”, “Saltanat” un  “Belorusskoje Maļinovoje”.
Tipisks “Rubin”

“Spartan” ir ābols, kurā apvienots izcils izskats ar izcilu garšu. Šī man ir īpaša šķirne. Kāpēc? To var izlasīt
https://dravnieks.lv/2008/04/29/lupinas-un-ridznieks/

Fotogrāfijā, kurā iekļuvis arī dārznieks vai, precīzāk sakot, viņa ēna. Debesis ļoti raksturīgas pirmajai vākšanas nedēļai, kad dienā vairākkārt spēcīgi lija(kurš mākonis nāk, tas gāž), bet pēc brīža jau spoža saule. Viennakt spēcīgi lija, ik pa brīdim pamodos no lietus bungāšanas un nevarēju aizmigt no domas, ka ābolus dienā vākt nevarēs, no rīta gāza spaiņiem, visas debesmalas lietusmākoņus piesūkušās un liekas nekādu cerību tikt dārzā. Kad ābolu vākšana jau atcelta, sāka skaidroties un jau ap desmitiem skaidra debess un tāda saule, ka grēks nemēģināt iet ābolos. Nācās atkal ķerties pie telefona, lai veiktu ābolu lasītāju mobilizāciju.

“Auksis” kokā

un kastēs

Potenciālajiem ābolu pircējiem nav diezko labas ziņas- gandrīz visi āboli jau pārdoti. Liela daļa šo skaisto ābolu ir aizceļojusi arī pie mūsu ziemeļu kaimiņiem, kurus mēs apsmaidām par lēniem, bet kuri zibenīgi izlēma, ka šie āboli ir tie, kurus viņi grib piedāvāt saviem pircējiem un pat pustūkstoti kilometru garais ceļš uz Ugāli nebija šķērslis.

Sulas ābolu tikpat kā nebija. Kā sulas āboli lasītie arī bija lieli un skaisti, vien nedaudz ieskrambāti vai norauti no koka bez kātiņa vai nokrituši zemē.
“Sulas” āboli maisos

Konteineri, kuros ābolus pārdevu vairumā. Viena konteinera ietilpība ir apmēram 330kg.

Vēl viena “garšīga” bilde:)

Un viss sākās tā – https://dravnieks.lv/2007/10/11/darza-stadisana-2005/

Arī šogad izkritušo ābeļu vietā iestādījām 100 ābelītes. Vienā šādā saišķī ir 1o ābeles.

Advertisements

6 comments

 1. Ainar, Tu jau atkal pārsteidz ar savu uzņēmību un ražīgumu:). Tiešām, bildes ir gana spilgts šī rudens devuma atspoguļojums. Un atkal jau ar baltu skaudību nolūkojos visā tajā ko dari un kā dari. Apņēmības Tevī netrūkst, plānošana nekad neizpaliek, iegrāmatošana un paveiktā analīze sīka un precīza. Tas par Tevi kā cilvēku liecina daudz un pamatīgi, kaut vairāk tādu saimnieku saimniekotu Latvijā:)).
  Soli pa solim arī es plānoju, pagaidām vēl teorētiski, bet gan jau arī manā ielā spīdēs saule… Un kas mani mierina, tas , ka zinu, man allaž būs kam vaicāt padomu, pie kā doties apgūt praksi, tas iedrošina:)).

 2. Jā, ja palasa dienasgrāmatu, var padomāt, ka esmu baigi uzņēmīgais. Faktiski tā nav, šīgada ražā, protams, ieguldīts daudz darba (galvenokārt gan iepriekšējos gados), bet daudz ko izšķīra laimīga apstākļu sakritība, labie laika apstākļi un tas, ka izdevās ražas vākšanā atrast labus palīgus. Tāpat plānošana- daudzi jautājumi bija jārisina uz vietas (vairāk tas attiecas uz ražas vākšanu un pārdošanu)un tas, ka viss labi izdevās arī pa daļai bija veiksmes jautājums.
  Par padomiem droši-ko zināšu pateikšu. Prakse gan ir riskants pasākums – nostrādināšu, ka maz neliksies:)))

 3. Labi, labi , Ainar , njepribednjaisja:))! Tas ka visu dari plānojot, vispirms koncentrējoties uz labas platformas sagatavošanu un ilgtermiņam, tas tāpat laužas cauri:). Tu vienkārši tā redzi lietas, tā izjūti savas darbības jēgu. Tevī ir tāda īstena patriota nots, dari ko darīdams – redzi to perspektīvā, kas nesīs augļus vēl ilgi pēc Tevis. Iespējams tas raksturīgs tiem, kas meklē atbildes, visdažādākās, galvenokārt kā ES to redzu, jūtu, saprotu? Ko es caur šo redzējumu gūstu, lasīt – mācos? Izziņa ir visa pamatā. Tu mācies un dāsni dalies, jo Tev šī komunikācija pašam nepieciešama. Tas ir raksturīgi gaišiem prātiem, jo laikam jau zemapziņā labi apzinies, ka dots devējam atdodas:)).
  Bet par to nodarbināšanu, baidos, ka būs jāplāno atbildes talkas, tad būsim kviti:)).

 4. Nu, Agnes, Tu mani tomēr pārvērtē. Lai arī dažām lietām varu piekrist. Es arī sevi uzskatu par patriotu un man ir svarīga arī perspektīva- arī tajā ziņā, ka ticu, ka pēc kādiem 100 gadiem, kad mani par labu uzvedību katla remonta laikā palaidīs uz vienu dienu virspusē, varēšu pasēdēt zem tām dižliepām, ko stādīju un paklausīties, kā tajās dūc bites 🙂 Lai arī caur smaidu, bet nopietni.

 5. Vēl piebilde pie iepriekšējā komentāra
  “Bet varbūt ka šajās vietās vēl dzīvo šis līdumnieks? – “Smaidot celmlauzis norausa sviedrus no pieres : „Dzīvošu mūžīgi”
  „Kā tu to iespēji”
  „Celmu vietā es pats te laidīšu dziļas saknes. Tie, kas strādās pēc manis paaudžu paaudzēs nesīs siltu mirdzumu acīs. Tas būs no kūpošiem ugunskuriem, pie kuriem es sildīšos, no vakara debesīm, kurās lūkošos, no ezeru ūdeņiem, kuros nodzeršos”

  no https://dravnieks.lv/2009/11/24/lidumnieku-rimeiks/

 6. Baidos, ka tas nav tikai no “Līdumniekiem”, tas ir arī Tevī:)). Nu ja, bet Tev arī nepiestāvētu bravurīga lecība:)). Paliec tik pat vienkāršs un nenovērtēts, tas ļaus Tev sastrādāt daudz vairāk:))! Pieskaitīsim šīs rakstura īpašības pie motivācijas:)). Redz, Tu pats zini, ka to sajūtu, kas piepilda un pielej pilnu dvēseli, var tikai sava dižliepa vai dižozols, paša izauklēts koks, vai drava. To gandarījumu un sajūtas zem svešas lapotnes negūsi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s