Bišu gada sākums


“Sākums ir nozīmīgākā darba daļa” (Platons)

Jaunā bišu sezona ir sākusies. Kā kādreiz esmu rakstījis, “Start” poga tiek nospiesta tajā brīdī, kad tiek ieliets sīrups bišu ziemas barībai. Saimes ir samazinātas līdz lielumam, kādā tās pārziemos, iepriekšējās sezonas medus izsviests, saliets burkās, spaiņos vai vēderos un visas darbības tiek veiktas jau ar skatu nākamajā pavasarī un vasarā- gan vaska izgriešana un kausēšana, gan rāmīšu gatavošana, gan stropu izgatavošana vai remontēšana, gan literatūras lasīšana. Ceru, ka ziemā izdosies izlasīt tos vasaras bišu žurnālus, kuros vairums rakstu esmu tikai pārlasījis kā Ļeņins ( krievu laikos skolā mācīja, ka Iljičs lasījis pa diognāli). Tagad daudzi bērni pat nezin, kas bija Ļeņins, cik lielisks cilvēks un supermens viņš bija, bet Iljiča vietu ieņēmis Čaks Noriss. 🙂

Pirmais sniegs jau uzbirdinājis un šādi izskatījās 16.oktobra rītā

Šogad sola bargu ziemu. Džo Bastardi vakardien publicēja sava prognozi ziemai un mūsu reģionam sola gan bagātīgu sniegu, gan aukstumu. Ja ņem vērā, ka Bastardi ilgtermiņa prognozes pagājušajam gadā bija apbrīnojami precīzas, tā nav patīkama ziņa. (25.10 – izrādās, ka precizētajās Bastardi prognozēs mums tiek solīta bargāka ziema nekā pēdējos gados ierasts, bet maigāka (virziens no Alpiem uz Krieviju 22.10 izteiktajā prognozē uz mums neattiecas) kā pagājušogad un pat maigāka par vidējo. Skatīt http://www.accuweather.com/ukie/bastardi-europe-blog.asp un videovēstījumu ar humoru par Baltijas un Balkānu sajaukšanu drukas versijā –
http://www.accuweather.com/video/646598930001/the-euro-winterlets-not-get-too-carried-away.asp?channel=vbbastaj).

Pirmais šogad sniegs uzkrita samērā ātri un lapās. Tas kaut ko nozīmēja tautas ticējumos, bet atcerēties nevaru un Gugles tanti trobelēt slinkums.

Nedaudz fotogrāfiju no neseniem laikiem
Pavasaris novietnē, kur šogad palielināju saimju skaitu līdz 11. Šeit katru gadu ir labas medus ražas, arī saimnieki labvēlīgi. Piebraukšana gan varēja būt labāka- jābrauc pa lauku, vasarā nav problēmu, bet šīs rudens lietavās vairākas reizes izglāba tikko uzliktās jaunās ziemas riepas.

Pavasarī daudz kurmju rakumu. Ja daudz kurmju rakumu, būs labs medus gads:)

Un rudenī- sezonas beigās vai tomēr sākumā?

Pēdējā laikā esmu bijis slinks rakstīšanā, to nevar teikt par fotografēšanu. Pārskatot bildes, dažas noskaņas arī šajā ierakstā.

Dīķa malā sastādīju parka rozes. “Rose de Resht”, “Rītausma”, “Robusta”, “Pink Robusta”, “Zaiga”, “Kate”, “Sniedze”, “Lidija Freimane”, “Maigold”. ”
Šeit uzziedējis “Ābeļzieds”. Pāris dienas vēlāk tas bija pilns ar bitēm- fotografēju ar mobilo telefonu, bet bildes sanāca nekādas.

Šogad bija arī pīlādžu gads. Tas gan tautas ticējumos nozīmējot bargu ziemu.

Ideāls rāmītis ieziemošanai- augšā medus vainags, apakšā peri, pēc kuru iznākšanas šūnas tiks “pielietas” ar ziemas barību- invertsīrupu.

Pa ceļam uz novietni- salijis labības laiks. Fotografēju skaistos mākoņus.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s