Atkal “on”


Spalva ir ieslēgta – paskaidrojums virsrakstam, nevis dienas citāts 🙂

“Pulksten deviņos es prasu
-Ko tu bradājies pa rasu?-
Viņa atbild -Mīļā mās,
Desmitos vairs nebūs tās”

(Imants Ziedonis)

Sen nav bijis Ziedoņa citāta. Ne tik sen, bet tomēr samērā ilgi nav bijuši arī ieraksti dienasgrāmatā. Gribēju jau likt kādā sludinājumu serverī zem rubrikas “Dažādi” – “ Meklēju pazudušo motivāciju”. 🙂

Lai ar rakstīšanu ir bijis kā bijis, fotoaparātam atpūsties nesanāca un ir tapušas skaistas bildes, no kurām dažas būs šajā ierakstā.
Tāpēc arī tāds dienas citāts – skaistā ziema gada sākumā bija vien neilgu laiku, bet pietiekami ilgi, lai varētu papriecāties par ilgi neredzēto skaistumu (Ziedoņvārdiem sakot, pabradāties pa rasu) un fiksētu to “noķer momentu” mašīnā.
ziemas_diena_stendos
Titulbildē fotografēts no tās pašas vietas, kur pagājušā gada pēdējā ieraksta bilde, vien šī uzņemta vairākus gadus vēlāk- šī janvāra sākumā.

Kā daļēju attaisnojumu klusumam dienasgrāmatā varu minēt rakstu ADIZ/Imkerfreund/dieBiene. Piedāvājums rakstam nāca negaidīti. Šad un tad šo un to pasaku vācu forumā, sākās sarakste ar vienu vācu biškopi, kurš izrādās ir žurnāla līdzstrādnieks un saņēmu uzaicinājumu uzrakstīt par biškopību Latvijā. Viņiem jau bijuši raksti par Slovēniju, Ungāriju, Čehiju un Poliju. Vismaz vienreiz būsim priekšā igauņiem:)

Raksts ir nodots un tiks publicēts aprīļa numurā. Vācieši mēdz visas lietas plānot savlaicīgi un vēlreiz par to pārliecinājos. Atceros, kā Allendorfas koris brauca uz Ugāli ciemos – jau gadu iepriekš viss bija saplānots. Uz pēdējo mirkli tiek atliktas tikai lietas, kuras dažādu apstākļu dēļ nav iespējams sakārtot uzreiz.

Pēdējā laika notikumi valstī ir atbalsojušies arī Vācijā. Ir bijuši raksti pat lielās avīzēs. Saņēmu arī vēstules ar jautājumiem.

Tagad populārākā tēma gan medijos, gan virtuves sarunās ir krīze. Dravnieka dienasgrāmata ir medija un virtuves sarunu hibrīds 🙂 , tāpēc šo tēmu apiet nedrīkst. Lai cik arī skarbi nebūtu, jābislt, ka tas, kas notiek ir taisnīgi. Ir tāds teiciens, ka “Demokrātija ir vienīgā forma, kura garantē, ka tauta saņem tādu valdību kādu pelnījusi”. Vienīgā, garantē un pelnījusi ir šī aforisma atslēgas vārdi. Alvis Hermanis, JRT režisors jau kādu laiku iepriekš (2007.gadā) paziņoja, ka valsts ir morāli bankrotējusi. https://dravnieks.lv/2007/11/15/pirmais-sniegs/
Tagad seko arī saimniecisks bankrots, kā sekas morālam bankrotam.
Pēdējās Saeimas vēlēšanās, neilgi pēc Jūrmalgeitas skandāla, tik un tā vairākums tautas nobalsoja par “lielākā kretīna” principu politikā. Ja pēc tik atklāta “kā notiekas lietas” atmaskojuma, tauta tik un tā nobalso par tiem, kas to dara, tad šodienas rezultāts ir likumsakarīgs un …. taisnīgs. Tas nozīmē, ka lielākā daļa šo politiķu vietā darītu tāpat un tas ir pats bezcerīgākais, jo nav resurss, no kura nāktu cita principa politiķi un nav vēlētāju bāzes, kuri par viņiem nobalsotu vairāk par vienu reizi.  Pat valsts simbols ir (skaitās) Aplokšņu Valdis…
Secinājums: vismaz tuvākajā laikā, īpaši uzlabojumi nav iespējami un vienīgais veids kā to daudzmaz nesāpīgi pārdzīvot ir norobežoties. Šķirt jēdzienus zeme un valsts, un darīt lietas, kuras ir iespējams ietekmēt.

Runājot par banku lietām atceros kādu sarunu ar paziņu, kura notika vēl “gāzi grīdā” periodā, liekas vēl agrāk par Hermaņa teikto. Viņš teica, ka ir kā vecā latviešu filmā, kur poļu karavīri savaņģojuši izbadējušos latviešu zemnieku un pielaiduši pie gaļas katla. Latvietis, ēdienu ilgi neredzējis, rijis gaļu, bet poļu karavīri skatījušies un smējušies. No negausīgās rīšanas latvietim palicis sliktis, viņš sācis vemt un karavīri zemnieku “atspārdījuši”. Līdzība ar šodienu… Latviešu zemnieka vietā ir tas pats latviešu zemnieks, vien pārsvarā pilsētā, gaļas katla vietā – patēriņš un kredīti, bet poļu karavīru vietā zviedru bankas?

Par citām prognozēm. Labvēlīgākām:)
Pasūtīju un saņēmu Marijas un Matiasa Tūnu kalendāru 2009.gadam. Pagājušā gada prognožu piepildīšanās procents bija patīkami augsts, arī ziemas sākums decembra beigās tika paredzēts precīzi (Tūni minēja 29.12)

 Ļoti īsi par turpmāko
Janvāris –ziemīgs (jau piepildījies). Minēts, ka 22.01 iespējama aplidošanās, bet prognoze sastādīta Vācijai. (dažviet Bavārijā, Reinlandē un citos siltākos un ne tik augstos rajonos, bites jau aplidojušās)
Februāris – vēl ziemīgs mēnesis
Marts – Pirmā dekāde auksta, pēc tam siltuma elements
Aprīlis – Pirmajā nedēļā nokrišņi, no 9.datuma iesils augsne un kļūs siltākas naktis
Maijs- Ūdens un zemes konstelācijas. Iespējams izsvīduma medus (tas gan attiecas uz Vāciju). Baidos, ka mūsu apstākļos varētu būt salnas, reespektīvi aukstas naktis.
Jūnijs – Būšot īsts bišu mēnesis. Domājams (cerams), ka arī pie mums, jo divus gadus nav bijušas avenes un šogad noteikti jābūt!

Ticēt vai ne, tas katra ziņā, tāpat kā sekot līdz un pārbaudīt 🙂  Esmu secinājis ka šīs prognozes ir daudz precīzākas par meteorologu ilgtermiņa prognozēm, tāpēc tām piesardzīgi, bet ticu.:)

Par abonēšanu.
Šogad pasūtīju tikai 4 biškopības žurnālus (« tikai » attiecas uz žurnāliem). Mūsu « Biškopi », kā arī « Deutsches Bienenjournal », « ADIZ »un  « Bienen aktuell“.
No „Vides vēstīm“ atteicos –pārāk daudz reklāmas rakstu, bieži pat kā slēptā reklāma, īsti interesantu rakstu nav daudz. „Agro Topa“ abonēšana arī neattaisnojās – augļkopības tēma ir vienīgā kas mani interesē, pārējos rakstus tikpat kā nelasu. “Vides vēstis”un “Agrotopu” pirkšu (vai nepirkšu) kioskos, pēc iepazīšanās ar konkrētā numura saturu. Viens izdevniecības darbinieks reiz stāstīja, ka presē vienīgais bizness esot sieviešu izdevumi. Vidusmēra vīrietis ar žurnāliem iepazīstoties pie stenda, tos pāršķirstot un bieži vien nenopērkot. Piebiedrošos šai kategorijai. 🙂  Arī „Der Spiegel“ no Ls 3.70, pateicoties jaunajam, budžetu glābjošajam PVN, sasniedzis Ls 4.20 un ja arī kādreiz nepirku katru nedēļu, bet gan pēc iepazīšanās ar saturu, tad tagad šī iepazīšanās kļūs vēl ciešāka. Špīgelam ir priekšrocība, ka ar aktuālā numura tēmām var iepazīties internetā (tik un tā visbiežāk tas notiek pie žurnālu stenda)
Ar “Deutsches Bienenjournal” iznāca neliels pārpratums. Decembra vidū pasūtīju abonementu uz 2009 gadu, aizpildot formu internetā. Uz manu norādīto e-pasta adresi (nebija obligāti aizpildamajā lauciņā) apstiprinājums neatnāca. Janvāra numuram bija pielikts formulārs, kuru aizpildot un nosūtot pa pastu vai faksu var pagarināt abonementu. Nospriedu, ka interneta pasūtījums nav pieņemts un aizbliezu uz faksu pasūtījumu. Protams, protams prasījās pierakstīt klāt, ka esmu jau pasūtījis internetā, bet slinkums un ciniska attieksme pret Mērfija (sviestmaižu) likumiem uzvarēja. 🙂
Pēc pāris dienām saņēmu otrreiz žurnāla janvāra numuru ar apsveikuma vēstuli jaunajam klientam. Aizsūtīju e-pastu uz redakciju ar situācijas izklāstu. Izrādās, ka izsūtīts jau februāra numurs ar rēķinu un kā jauns klients esmu piereģistrēts, jo sajaukts vietām vārds ar uzvārdu. Rēķins jaunajam klientam nebūšot jāmaksā. Varu atdāvināt janvāra un februāra liekos numurus labam cilvēkam 🙂

Bet tagad ilgi glabātās labās bildes labiem cilvēkiem. Uzreiz atzīšos,ka vienu ļoti skaistu fotogrāfiju esmu pietaupījis nākamo Ziemassvētku ieraksta titulbildei.:)

Bilde gandrīz kā titullapā, vien uzņemta samtainā ziemas rītā, pirms saullēkta.
ziemas_rits_stendos

Ja labi ieskatās, rīta ausmā var ieraudzīt stropu jumtiņus. Bites sapņo pavasari…
stropi_no_rita

Ja labi ieskatās var ieraudzīt manu kumeliņu. 🙂 Garāžas nav, tāpēc naktī jāapsedz ar sniega segu:)
auto_sniegaa

Šīs egles ir uz manu medus burku etiķetēm 🙂
egles

Skaista ir Latvija (arī) ziemā.
ziemas_cels41
ziemas_cels_1 
ziemas_cels_21 
Laukā mīnus padsmit grādi, bet meitenes zina, ka būs pavasaris un sapņo par pirmajiem pūpoliem.stropi_sniegaa3

 Skaists skats ziemas saltumā
ziemas_skats1

Kad kādu laiku nebiju veicis dienasgrāmatā ierakstus, ienāca prāta piezīmēt interesantākos rakstus tīmeklī, uz kuriem iesaku vismaz uzklikšķināt.
Šeit ir saraksts ar pāris vārdiem par katru saiti. Saites ir haotiskā secībā, vairāk hronoloģiskā, nekā tematiskā.

Labs feļetons 🙂
http://www.tvnet.lv/zinas/feletons/article.php?id=578827

Neesmu gan pārliecinājies vai saite uz Slaktera inteviju vēl strādā.
http://www.tribine.lv/reportazas/LV-kauns-un-posts-Slakteris-japadzen/7462

 Māteri ir man kaimiņos. Esmu jau minējis, ka ja kādreiz kļūšu par mednieku, tad ne gaļaskāres vai citu prozaisku apstākļu dēļ, bet aiz atriebības.:)
http://www.delfi.lv/news/national/novadi/article.php?id=22599566
   

 Igauņi un latvieši –ļoti interesants vācieša vērojums.
http://www.delfi.lv/news/comment/comment/article.php?id=22692678
 
Mans raksts par šo tēmu
https://dravnieks.lv/2007/10/03/putnu-verosana-igauni-un-zila-govs/

Nezinu vai igauņi šeit parodējuši Slakteri, bet lielisks humors 🙂 “What is your name” ir šīs saruna lielākā pērle, bet ir daudz  jauku momentu.  Par LV…. Hmm, tas, ka pieminēts zoodārzs liekas aizdomīgi 🙂 🙂
http://www.jy.lv/Ikaunu-pisness/3072

 
Viena no Eiropas labākā parlamenta (Godmaņa uzslava pēc nakts sēdes) komisijas vadītāja oratorijas paraugstunda. Lai arī mums ir grūti, mums ir stabils lats, stabils prezidents, stabila valdība un stabili deputāti. 🙂
http://www.2v.lv/index.php/apskati/40-apskati/1567-video-kra-leikalna-runa-no-saeimas-tribnes-lemjot-par-budeta-grozjumiem

 
 
Lai arī cik tas nebūtu paradoksāli, zinu, ka arī  ļoti nacionāli noskaņoti cilvēki, vakarus pavadu krievu seriālu pasaulē. Mūsdienās kara kauju laukums ir cilvēku galvās. Labi, ka ir šādas diskusijas.
http://www.diena.lv/lat/tautas_balss/lasitaji_raksta/pec-publikacijas-krievu-seriali
http://www.diena.lv/lat/tautas_balss/lasitaji_raksta/kapec-latvijas-televizijas-prevale-leti-krievijas-seriali
 
 Kad izlasīju šo rakstu, gandrīz nokritu no krēsla, smejoties. Lai arī grūti spriest vai labi ir smieties par to, par ko īstenībā būtu jāraud. Saprge stāsta varonis nav vientuļš, tādu pašu stāstu varēja uzrakstīt arī Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē….. Tomēr rakstītāja stils un humora izjūta manu sākotnējo reakciju, kaut nedaudz, bet attaisno.
http://saprge.wordpress.com/2008/12/02/formula/
 
 
 Hakenbergs ir CCD skarto biškopju seja. Jāuzdod gan jautājums, vai apsaimniekojot, Marksa vārdiem runājot, ekspluatējot tūkstošiem saimes, ir iespējama kārtīga saimju aprūpēšana, nemaz nerunājot par lielajiem pārvadājumu attālumiem, profilakstiskajām antibiotiku devām pret puvi, ģenētiski modificētajiem augiem,kuri plaši tiek audzēti ASV un citiem stresa faktoriem. Pievērsiet uzmanību arī rāmīšiem (šūnu krāsai) sižetā.
http://www.youtube.com/watch?v=VRBJf57aNp4&NR=1

Jāsaka, ka pēdējās dienās par bišu bojāejas cēloni Francijā (tāpēc aizliedza Gaučo), Spānijā, Lielbritānijā un ASV aizvien biežāk tiek saukta Nosema ceranae.
http://www.youtube.com/watch?v=_RZv9BvQJ-A&NR=1

Vienmēr būs kādi, kuri CCD izmantos savā labā.
Tā diena ir tuvu! 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=Xt-LPcVdj68&NR=1
 
 
Lasot vienu diskusiju par bišu ģenētiku, uzdūros saitei uz šo rakstu. Arī šo tēmu pastardienas sludinātāji var izmantot savos reklāmas klipos. 🙂 Bet Švarcenegers varēs uzņemt otro sēriju. 🙂
http://discovermagazine.com/1995/feb/fathersmilk468
 

 Skaistas fotogrāfijas no somu arhīviem- kā dravoja lībiešu ciemos Ulmaņlaikā.
http://www.nba.fi/liivilaiset/Latvia/144/63La.html 
 
 Interesants raksts par Ugandas medu. Arī Āfrikas medus sāk nākt uz pasaules lielāko medus importētāju- ES
http://allafrica.com/stories/200901280279.html

Interesanti par dravošanu kā senos laikos.
http://www.save-bee.com/blog/post/id/102/
Advertisements

11 comments

  1. Grūti teikt, filmu neesmu redzējis, bet esmu dzirdējis atsauksmes un vērojis to iespaidu kādu filma atstājusi.:) Domāju, ka grēks ir tas pats- pārlieku kādas nianses dramatizēšana.:)
    Par globālo sasilšanu. Pēdējās modes tendences klimata prognozēšanā ir jauna mazā ledus laikmeta iestāšanās. Pavisam drīz:) Anglijai tiek “solīts” Skotijas klimats.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s