Dravnieka dienasgrāmatas jubileja


“Rakstīt var katrs. Jautājums tikai vai to arī kāds lasa” (Valters Ludins, šveiciešu rakstnieks)

Tūlīt (24.05) būs 2 gadi kopš pirmā “Dravnieka dienasgrāmatas” ieraksta. Pirmās “burtnīcas” ir atrodamas www.dravnieks.blogs.lv, kurā var izlasīt 55 ierakstus un apskatīt pāris simtu fotogrāfijas. Jaunajā wordpress burtnīcā šis ir 32 ieraksts.

Pirmais ieraksts 24.05.2006- “Par Balto dzidro” – http://www.dravnieks.blogs.lv/raksts/13757/Par-quotBalto-dzidroquot/asgrāmatai 
Ierosme to uzrakstīt radās pēc Ziedoņa grāmatas pašķirstīšanas.

Šodien dienasgrāmatai neliela dāvana gaidāmajā jubilejā -10.000 apmeklējums. Tam par godu ieraksts:)

Saimju attīstība ir ļoti progresējusi. Titullapas bildē var redzēt 4.maija fotogrāfiju ar saimēm manās labākajās pieneņu ganībās. Pamalē ducināja pērkons un nāca draudīgi negaisa mākoņi, fotogrāfijā var saskatīt kā bites traucas mājup.
Pēdējās nedēļas bija labs ienesums arī no citiem avotiem, jo nektārs nācis iekšā arī dziļi mežā, kur pienenes nemaz nav tik bieži sastopamas. Mežvidus saimes gan atpaliek attīstībā, jo nektāra pieejamība nav tik plaša kā saimēm, kuru tuvumā ir lauki. Toties, kad ziedēs meža avenes vai virši, tad meža meitenes būs zirgā.

20.nedēļa ir vēsa. Tādā laikā ienesuma nav. Zvanīja kolēģis Andris, ka Saldus pusē bites dzīvojas pa ozoliem- tātad jau zied ozoli.

Reiz jau pieminēju, ka katram dravniekam ir jāprot audzēt mātes. Līdz šim laika trūkuma dēļ to nedarīju. Pagājušogad jau biju sagatavojis inventāru, bet atkal laika trūkums… vai, pareizāk sakot, ne tā saliktas prioritātes:) 
Šogad saņēmos, 2.maijā sagatavotāju māsu audzētāju saimes un 10.maijā uzpotēju. Starp citu, mana karnika Nr.92 ir pārziemojusi un vienā saimē audzēju viņas meitas. Tad jau redzēs, ka sanāks. 🙂 Par šo māti var palasīties https://dravnieks.lv/2007/08/16/bisu-ciltsmates/ 
Otrā māšu audzētājas saimē aug princesītes no Somijas bakfāstietes.
Vēl jau nav zināms kā izdosies. Zināšanas visas apgūtas teorētiski, pa ziemu dūšīgi palasījos, bet praktiski neesmu redzējis nevienu procesu. Potēšana gan laikam izdevās, jo vienai saimei nākamajā dienā pavelkot rāmīti laukā redzēju, ka visas 22 kanniņas tiek vilktas. Katrā ziņā rezultāts būs, ja nesanāks mātes tad būs vismaz pieredze.

Nedaudz pavasara fotogrāfijas.
Pēdējos gados ir daudz dzērvju. Tuvākie lielie lauki, kurus apstrādā ir Māteros (~6km), braucot garām noknipsēju baru, kurš ganījās svaigi sētā labības laukā.

Arī zvēru mežos ir papilnam. Ļoti daudz ir briežu un mežacūku, pēdējos gados savairojušās arī stirnas. Aļņi gan nebija vairākus gadus redzēti un par viņiem nepriecājos -pārāk lielu postu tie nodara jaunaudzēm un netaupa arī dārzus. Ja briedis vasarā apgrauž zaru galus, jaunos dzinumus, tad alnis pārkož slotas kāta resnuma ābelīti uz pusēm.
Ceru, ka šie “zirgi” manā mežā ir tikai gadījuma pēc

Darbs pie bišu saimēm 3.maijā. Jāliek magazīnas!

Pagājušogad plūmes neziedēja vai arī ziedi bija ļoti reti. Šogad visas plūmes baltās kupenās un par tām priecājas ne tikai medusbites,

bet arī viņu māsīcas -vientuļās bites

Ābeles un ievas ir ziedos. Drīz ziedēs mellenes un brūklenes un labos laika apstākļos tās var dot arī atņemamo medu, pie tam saimes šopavasar ir labi attīstījušās. Spēcīgas saimes gan ir arī labs priekšnoteikums spietošanai, dažām māšu kanniņās jau bija sadēts un nācās veidot starpatdaleņus. Domāju, ka šogad būs spietošanas gads, saimes spēcīgas un sanesti ir ļoti daudz putekšņi.

Advertisements

2 comments

 1. Apsveicu jubilejā. Apbrīnoju tevis atspoguļoto idillisko vidi.

  Tā turpināt – tikko iepazinos ar tavu blogu – nākšu regulāri, jo visu bērnību opapam palīdzēju vasrā ņemties ar bitēm.

 2. Paldies Aigar! 🙂
  Gribu arī brīdināt, ka Tu piederi pie riska grupas -ja opaps bijis dravnieks un bērnībā Tev ir bijusi pieredze ar bitēm, tad ir ļoti liela iespēja, ka kaut kad vēlāk (30,40,50,60,70 gados) “it kā” ne nokurienes radīsies vēlme pašam sākt.:)
  Man ir bijis tāpat un no sarunām un diskusijām forumos zinu, ka tā ir daudziem – pieredze bērnībā+ “ģenētisks defekts” (kāds no tuviem radiniekiem dravnieks), gandrīz nenovēršami noved pie biškopības, ja rodas tam piemēroti apstākļi un ir iespējas. 🙂 Un visbiežāk pirms tam bites bijušas vienaldzīgas.
  Idilliskā vide. Jā, tā ir idille. Es nerakstu par sviedriem un nefotografēju dubļus. To arī ir pietiekami daudz.
  Cenšos piefiksēt “patikšanas” (skatīt I.Ziedoņa citātu kādā no nesenajiem ierakstiem) un arī to, paldies Dievam, ir pietiekami.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s