Drava Lieldienās


“Pēc ziemas miega sākas pavasara nogurums” (no Rūda humora apcirkņiem) 🙂

Pavasaris ir klāt arī ar visiem papīriem. Dabā gan to pašlaik nevar manīt. Ja 15. martā bija jauka pavasara diena, no rīta mežs skanēja mežastrazdu dziesmās, vakarā vilka šnepes kā trakas (šnepēm jeb slokām patīkot nedaudz apmācies laiks un “vilkšanai”-riesta lidojumam ideāli, ja veidojas migliņa), tad nedēļu vēlāk viss bija sniega ieskauts un vienīgi zīlītes pa dienu spītīgi čīgāja pavasara dziesmiņu.
Tautas ticējumi vēsta, ka, ja zaļi Ziemassvētki, tad baltas Lieldienas. Šoreiz tas piepildījās, bet galvenais, ka piepildījās arī Tūnu pareģojums. Ar interesi jāseko tālāk – vai tiešām aprīļa pirmā puse būs mitra un siltums sāksies (zeme iesils) tikai no 17.04.
stropi_sniegaa1.jpg
Lai arī pirmdien stropi izskatījās šādi, piektdien laiks atļāva dažās saimēs iebāzt degunu, lai novērtētu stāvokli. Liekas, ka bites ziemojušas labi, saimes ir spēcīgas un ir aizdomas, ka perojušas jau labu laiku (ja ne visu ziemu). Tas ir labi no tā viedokļa, ka saimes ir lielākas, bet problēmas var radīt barības trūkums, sevišķi tām saimēm, kuras rudenī nebija tik trekni piebarotas.
Lai arī izvelkot dažus rāmīšus barības bija, bet mazāk nekā parasti. Daži stropi pacilājot likās pārāk viegli un tiem noteikti būs jāpieliek medus rāmīši. Audzējot perus, saimes patērē nesalīdzināmi daudz barības un var gadīties, ka aprīlī, ja nav ienesums no kārkliem un blīgznām tās var pietrūkt.
Pusei saimju iedošu Apifondu. Kandiju nevēlos barot aiz diviem apsvērumiem -tā ir lieliska iespēja ievazāt slimības un tas ir par dārgu. Pie tam kandija došana attaisnojas tikai gadījumos, ja dabā nav ienesuma. Ne vienmēr agra saimju attīstība ir tik laba, var gadīties, ka tās attīstās ātrāk nekā pienācis galvenais ienesums un tad “taisās kokos”. Paredzēt gan to grūti, piemēram, kā pagājušogad, kad bija ļoti spēcīgs maija ienesums , bet avenes jūnijā faktiski izpalika.
Tas ka perošanas cikls  paildzinās ir labāks arī varru attīstībai, par to ir jādomā noteikti pat tad, ja rudenī pasākumi veikti.

Vidēja stipruma saime
bites_pec_ziemas.jpg

Dažas bildes no pastaigas pa mežu pirmsLieldienu sestdienā
alksni.jpg

plava1.jpg

kritalas1.jpg

mezs_ziema1.jpg

Otrās Lieldienas
otraas_lieldienas.jpg

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s