Apiculteur en Provence -2


Vēsture ir tikai nagla uz kuras glezna tiek piekārta pie sienas” (A. Dimā (tēvs), 1802-1870)

Arī fotogrāfijas ir tikai naglas……

Ja vēl nedaudz vilcināšos, tad noteikti arī “Dravnieks Provansā -2” ieraksts netaps, tāpēc šovakar sabriedu fotoreportāžas turpinājumam:)
licis.jpg
Līcis kalankās (calanques) ar pasakainu pludmali. Kalankas ir

Dienvidfrancijas fjordi pie Vidusjūras. Ja fjordus izveidojuši šļūdoņi, tad kalankas veidojis ūdens- tās ir senu upju gultnes. Plūstošais ūdens izgrauzis kaļķakmenī īstus mākslasdarbus. Grūti iedomātais, ka kādreiz jūra bijusi klinšu augstumā. No otras puses, jūras līmenis bijusi arī zemāks, jo seno cilvēku alu zīmējumi ir atrasti 35 metrus zem pašreizējā ūdens līmeņa.
Sāksim ar Cassis. Tas ir kādreiz neliels zvejnieku ciematiņš, kurš pārtapis par tūrisma pērli.  Klintī slejas visuslaiku pils, kura kādreiz piederējusi Michelin ģimenei. Tagad tur saimnieko kāds Marseļas baņķieris, kurš ierīkojis greznu viesnīcu tiem, kuriem pagalma akā ūdens vietā ir nafta 🙂
Lai fotogrāfijas atvērtos lielākas, tām jāuzklikšķina:)
cassis_1.jpgcassis_2.jpgcassis_3.jpgcassis_5.jpgcassis_6.jpg

Cassis ir osta jahtām, daudzi restorāniņi un vietējā “specialitāte” ir zivju ēdieni. Par delikatesi tiek uzskatīti jūras eži. Esot daudz joda un veselīgi 🙂 Liek tos (oranžās sastāvdaļas) uz baltmaizes un pirmais kumoss pretojās gravitācijas spēkiem itin sparīgi. Aicinot talkā baltvīnu, gravitācijas spēks sāka labāk pildīt savus pienākumus un nedaudz piemelojot varētu teikt -iegaršojās 🙂
 juras_ezis_1.jpgjuras_ezis_2.jpgjuras_ezis_3.jpg

Izbrauciens kalankās. Kalankas apaugušas ar mazām priedītēm. Taisni brīnums, cik tās sīkules izturīgas un dzīvelīgas- liekas, ka nav kur aizķerties saknēm, bet atrod tās kādu spraugu un barības vielu, izaugt iespēj un jūras vējiem pretī turēties. Dažas gan sīkas kā bonsai kociņi. Ir jau ar bonsai, tikai dārznieka vietā daba.
calanques_1.jpgcalanques_2.jpgcalanques_3.jpgcalanques_4.jpgcalanques_6.jpgcalanques_7.jpgcalanques_8.jpgcalanques_10.jpgcalanques_11.jpg

Cassis atrodas apmēram 20km no Marseļas. Pa ceļam iebraucām vīna muižā un tur francūži pilnībā reabilitēja sevi vīnu degustācijā. Degustācija bija izcila, stāstīja gan par šķirnēm, gan par audzēšanu, raudzēšanu un baudīšanu (tieši tā, nevis dzeršanu!) Absolūtai pilnībai tomēr pietrūka- lētākā pudele sākās no 16 eiro un vīns pat nebija īsti izlikts pārdošanai -pudeles kautrīgi iebīdītas stūrī un pirkt pat nepiedāvāja. Pilnīgi divi pretmeti -Luāras vīna pagrabs ar ievirzi uz pārdošanu un šī muiža Provansā ar uzsvaru uz informāciju. No mana jautājuma par miglošanas reižu skaitu gan izvairījās, sāka stāstīt par rozēm, kuras audzē pie vīnogām un kurām pirmajām kukaiņi un slimību simptomi parādās, respektīvi, tad arī plānojot ķīmiju.
vina_pagrabs_5.jpgvina_pagrabs_2.jpgvina_pagrabs_6.jpgvina_pagrabs_1.jpgvina_pagrabs_4.jpg

Marseļā iebraucām vakara pusē un te tālumā var redzēt Ifas cietoksni-cietumu kurā sodu izcieta manu bērnības dienu viena no lasītākā romāna”Grāfs Monte Kristo” varonis Dantess. Ifas cietoksnis ir bildes vidū, izcilnis uz salas.
 ifa.jpgmarsela.jpg

Marseļa ir otra lielākā Francijas pilsēta, trešā lielākā Eiropas osta un arī Francijas senākā pilsēta- to dibinājuši grieķu kolonisti.
Aix-de Provence, kurā pārlaidām divas naktis, ir otra lielākā Provansas pilsēta pāris desmitus kilometrus no Marseļas un to dibinājuši romieši. Aix-de-Provence ir impresionista Pola Sezāna dzimtā pilsēta.
aix_1.jpgaix_2.jpgaix_3.jpg

Provansas tipiskā medus šķirne ir lavandas medus. Provansas simbols ir ziedoši lavandu (un ne vīnu) lauki. Šo medu manīju tikai vienā vietā un palaidu garām iespēju nopirkt. Meklēju gan tūristu veikalos, gan bulanžērijās (smalkmaizīšu ceptuvēs), gan ielu stendos. Nekā. Pārtikas veikalos nebija laika. Arī viesnīcās brokastīs velti meklēju medu, toties ievārījumu veidi bija turpat desmiti, dažādos iepakojumos. 

Neraugoties uz medus trūkumu, Provansa ir vieta, kur gribas vēl kādreiz atgriezties,  tāpēc tā čukstus : “Au revoir Provence” 🙂

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s