Lasītāji, žurnāli un kalendārs


“Mīlestība ir jauka slimība- ar to gultā noliekas uzreiz divi” (Roberts Lembke)

Dienas citāts un karikatūra par godu vienam veiksmīgam tirgotāju izgudrojumam -Valentīna dienai. 🙂

karikatura.jpg 

Kādu laiku ieraksti nav bijuši un to nevarētu novelt uz laika trūkuma. Pēdējā laikā sāk pietrūkt motivācijas.

Varētu to nosaukt arī par izmēģinājumu, lai noteiktu pastāvīgo lasītāju skaitu. Domāju, ka tas interesanti ir arī pašiem lasītājiem, jo statistika rāda, ka rakstus lasa, bet komentāru tikpat kā nav un tāpēc secinājumus veikt grūti. Pastāvīgie lasītāji, savukārt, ir uzskatāmi par domubiedriem, ja interesējas par kopējām tēmām.Tāpēc interesanti un svarīgi ir zināt cik mūsu ir (arī sevi pieskaitu pie pastāvīgajiem lasītajiem, lai gan wordpress neskaita mana paša apmeklējumus). 🙂

Tad lūk, aprēķina metodika. Mēnesī, kad nebija jaunu ierakstu, apmeklētāju skaits samazinājās par apmēram 150. (Decembra statistiku neņēmu vērā, tad apmeklējumi bija nedaudz vairāk par 1300 (tas saistīts ar Ziemassvētku laiku un medus pārdošanām)),normāli ir ap 1000. Janvārī bija nepilni 850. Arī rakstus vidēji izlasa apmēram 150 reizes, populārākos ap 200. Daļa noteikti izlasa (vai arī neizlasa, bet uzklikšķina) vienu reizi un vairs neatgriežas vai arī dara to neregulāri. Pastāvīgo lasītāju sanāk ap 150, bet visticamāk ir pāris desmitu mazāk, tomēr vajadzētu būt pāri simtam. Par to arī priecājos un ceru, ka Jums arī prieks. Ceru arī, ka metodika ir pareiza. 🙂

Tā jau nav, ka šajā laikā nav bijusi vēlēšanās ko piezīmēt. Žurnālus un grāmatas lasot (ziemas mēneši ir biškopja augstskola) bieži vien pieķeru pie domas, ka kādas lietas vajadzētu pieminēt mājaslapā. Vienu brīdi pat domāju, ka nebūtu slikti reizi mēnesī ievietot nelielu daidžestu, par to, kas aktuāls vai kādas idejas un atziņas ir vācu biškopju žurnālos un forumos.
Tas tomēr nav iespējams 3 iemeslu dēļ. Pirmkārt, tas prasītu pārāk daudz laika. Otrkārt, specifiski biškopības ieraksti būtu neinteresanti tiem lasītājiem, kuri nav biškopji. Treškārt, tas ir pretrunā šis mājaslapas koncepcijai- atspoguļot savus personīgos iespaidus dravošanā, dabā un ne tikai….

Nu par žurnāliem un grāmatām. Jo tur un dažreiz sapņos (dravnieki sapratīs) notiek dravošana ziemas mēnešos. Saņēmu 4 grāmatas no buecher.de. Iepriekš biju izmantojis amazoni, bet šoreiz viena grāmata, kuru vēlējos pirkt amazonei bija beigusies un visu interneta lietotāju lielākajā draugā guglē atradu, ka ir arī tāds buecher.de. 3 grāmatas piegādāja pāris nedēļu laikā pēc pasūtīšanas (starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu), ceturtā atnāca nesen. Serviss ļoti pieklājīgs, pasūtījuma apstiprināšana, informācija, ka viena grāmata kavēsies un nesūta reklāmas piedāvājumus, kā to dara amazone ( ar tekstu apmēram tā : jūs nopirkāt tādu grāmatu un citi, kuri nopirka tādu pašu grāmatu ir pirkuši arī šādu.)

Par žurnāliem jau rakstīju. Kamēr domāju, ka vajadzētu pasūtīt kādu amerikāni un nevarēju izšķirties starp „Bee Culture” un „American Bee Journal” , pavisam nejauši nonācu http://www.adiz-online.de/ un tur , pasūtot „ADIZ” (Allgemeine Deutsche Imker Zeitung) gadam, dāvanā tiek piedāvāta svaigi iznākusi grāmata „Bienenweide” (Bišu ganības), uz kuru jau siekalojos iepriekš minētās grāmatas sūtot. Prāta un sirds cīņā toreiz uzvarēja pŗāts, naudasmaks (interneta karte) atviegloti uzelpoja, bet redz- uzvara bija mānīga. 🙂 Ne žurnālu, ne grāmatu, ne rēķinu vēl neesmu saņēmis, tikai apsveikums pa pastu, ka esmu kļuvis abonents un visas 3 iepriekšējā teikuma daļā pieminētās lietas drīzumā tiks nosūtītas. Par žurnālu piemaksāt sanāk tikai nedaudzus eironus un ceru, ka gan žurnāls, gan grāmata attaisnos cerības.

Ceturtais biškopības žurnāls, kuru šogad abonēju ir „Biškopis”, bet tas iznāk tikai reizi 3 mēnešos un pirmais numurs gaidāms martā.

Sanāk palasīties arī vecākus dbj numurus un tur atradu lielisku karikatūru, kuru septembra darbos skrienot,  nepamanīju. Tā arī ieraksta titullapā.

Starp citu, ceturtajai grāmatai (tā,kura kavējās) ir visai neliels sakars ar biškopību. Tā ir  Marijas un Matiasa Tūnas „Biodinamiskais sēšanas un stādīšanas kalendārs” (The biodynamic sowing and planting calender”. Te ir arī laika prognozei visam gadam, ko nosaka pēc planētu konstelācijām. Liekas mistika, tāpat kā daudz kas biodinamiskajā lauksaimniecībā un antropozofijā. Savādi tikai, ka vismaz dažreiz tas nostrādā un pat ļoti efektīvi.
To, ka iepriekšējā gada decembrī var paredzēt, ka nākamā gada 15.aprīlī (2002 vai 2003?) var uzsnigt sniegs un togad tas bija ap 20cm, nevarēju iedomāties un to nespēj pat ar pēdējiem zinātnes sasniegumiem apbruņotā meteoroloģija. Par  to kā sāku sekot līdzi šim kalendāram var palasīt vienā no pirmajiem „Dravnieka dienasgrāmatas” ierakstiem (ja vien blogs.lv serveris strādā)
http://www.dravnieks.blogs.lv/raksts/14111/Pavasari-pavasari-ko-tu-dari/

Starp citu pievērsiet uzmanību linkam uz rakstu appollo.lv. Togad (2006g.) meteorologi solīja aukstu un lietainu vasaru. Kāda bija vasara ar rekordienesumu – divus mēnešus bez lietus un karsta kā Dienvideiropā!

Tūnu kalendārā ir arī norādes un prognozes biškopībā.
Par laiku. Pašlaik prognozes sakrīt- janvāris tika solīts silts, arī februāris līdz pusei silts. Mēneša otrajā pusē Venēra kopā ar Marsu un Neptūnu pastiprina aukstumu. Ko sola turpmāk? Pavisam īsi.

Marts. Pirmās desmit marta dienas aukstas. Tieši pirms Lieldienām (21-24.03) būs auksts, pat ļoti auksts.

Aprīlis. Pirmajā pusē daudz mitruma. No 17.04 siltākas naktis. Pēdējās 3 mēneša dienās visticamāk naktssalnas.

Maijs. Sākums ļoti silts un labvēlīgs ienesumam (līdz 18.05). Pēc tam apstākļi pasliktinās.

Jūnijs. No 11.06 apstākļi bitēm uzlabojas, no 17.06 vēl labāki.

Jūlijs. Ekstrēmi vasaras apstākļi, sola ļoti saulainu mēnesi. u.t.t.

Var pasekot līdzi, kā tas būs. Meteorologi paši atzīst, ka 3 dienu prognozes ir ticamas, 5 dienu arī tā vēl nekas, dekādes prognozes aptuvenas un tālāk gandrīz 50%:50%. Ko tas nozīmē mēneša vai gadalaika prognozei. Neko –balts/melns, auksts/silts, līs/nelīs. Tādām prognozēm ir jēga tikai priekš „entertainmenta”. Faktiski tā balstās un ilggadīgiem novērojumiem -statistiku. Ko līdz, ja šādai prognozei ir 50% ticamība, ja tikpat labi par 50% var piepildīties pretējais? Es arī vienmēr izlasu šādas ilglaicīgas prognozes un pa ieradumam noticu. Kaut kam jau ir jātic. 🙂 Labi, ka ir arī alternatīvas.
Tūni piedāvā alternatīvu un ticēt vai neticēt katra paša ziņā. Katrā ziņā ir iespēja pārbaudīt. Starp citu nākamajos gados pēc tā brīnumainā Lieldienu sniega, prognozes nebija tik uzticamas un ne viss sakrita. Šogad pirmo reizi ir oriģināls un būs interesanti salīdzināt.

Advertisements

7 comments

 1. Ainar, sekoju Tavam blogam līdzi jau kādu gadu un varu teikt tikai tos labākos vārdus! Manuprāt Tavs blogs ir labākais (?vienīgais?) blogs ne tikai biškopības, bet arī lauksaimniecības jomā Latvijā.
  No ārzemju blogiem sekoju līdzi http://tinyfarmblog.com
  Pats esmu abonējis „American Bee Journal”, jo „Bee Culture” nepieņem maksājumu kartes ārpus ASV. 😦
  2-vas vasaras strādāju pie latviešu biškopja ASV un „Bee Culture” man likās nedaudz interesantāks. „American Bee Journal” ir diezgan konseravtīva izdevums (dizains, saturs), bet visā visumā ir OK. Maijā būs jau 3 gadi kā abonēju un visdrīzāk, ka turpināšu abonēt.
  Laikam vajadzēs iegādāties Tūnas kalendāru un paskatīties kas no tā visa praksē sanāk…

 2. Paldies, Andrej, par atsauksmi!
  Cerams, ka blogu skaits par mūs interesējošām tēmām arī latviešu valodā augs.
  Katrā ziņā platforma tam ir un WordPress iespējas un servisu varu tikai ieteikt. Pēc negatīvās pieredzes ar blogs.lv izvērtēju 2 variantus- WordPress un Blogger. Izvēlējos wordpress un esmu ļoti apmierināts gan ar bezmaksas servisu, gan papildus pakalpojumiem.
  Vai no Tevis nevar aizņemties lasīšanai vecākos ABJ numurus? Grāmatas (žurnāli) un mūzika ir lietas, kuras ir bīstami aizdot (bieži aizmirstas atdot 🙂 ), bet apsolu, ka šis nebūs tas gadījums.
  Ja esi gatavs riskēt, uzraksti uz mellifera@inbox.lv
  Starp citu, redzēju ka Tūnu prognozi mēnesim pārpublicē arī žurnāls “Saimnieks LV”

 3. Vecos ABJ varu Tev iedot palasīties (nosūtīju Tev e-pastu par šo tēmu). Tūnas prognozes iekš Saimnieks LV esmu redzējis, tažu nekad neesmu pamanījis, ka tur būtu kautkas prognozēts saistībā ar biškopību… būs jāpapēta smalkāk 🙂

 4. Izskatās, ka ir pats pēdējais brīdis atklāt, kāds priecīgs pārsteigums sagaida dienasgrāmatas simttūkstošo lasītāju:)

  Šis jaukais brīdis pienāks vēl straujāk, kā Latvija atvadījās no Indijas saules un atgriezās realitātē 🙂

 5. Vēl pāris mēnešu jāpagaida:) Tā ka ir laiks izdomāt cik saldu balvu pieškirt tam/tai, kuram/kurai izdosies pierādīt, ka ir šis apaļais apmeklētājs:))

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s