Medus Ekspresis


Piebilde 17.07.08 -“Sakarā ar “Latvijas Pasta” tarifu izmaiņām, šis piedāvājums vairs nav spēkā. Par medus sortimentu un piegādi lūdzu jautāt mellifera@inbox.lv vai pa mob.tālr. 28630031 (LMT)”

Tagad tiem medus ēdājiem, kuriem vēl nav uzticama medus piegādātāja- sava dravnieka, ir iespēja ērti pasūtīt un saņemt īstu Latvijas medu, ievāktu Ziemeļkurzemes nepiesārņotajā dabā. Tas ir “MEDUS EKSPRESIS”!No 2007.gada 1.novembra medu var ērti pasūtīt un saņemt Rīgā,dažās Rīgas rajona vietās un visos rajonu centros!
Piegāde mājās vai birojā un sūtījumu ir iespējams apmaksāt kurjeram, medu saņemot.Piedāvājums spēkā, kamēr ir medus. Sīkāka informācija šajā ierakstā.
burcina.jpg

 

Kāpēc lai medus ēdāji izvēlētos tieši manu meiteņu sarūpēto gardumu? Kādi ir “par”(priekšrocības- plusi) un “pret” (trūkumi- mīnusi)? Pavisam īsi, tie ir šādi. + Priekšrocības
1. Medus ir ievākts vienā no vismazāk apdzīvotajiem apvidiem Latvijā, nepiesārņotā vidē, kur cilvēks reti sper kāju. Lielālais mežu masīvs Latvijā, šauras meža pļavas (valki), un nelieli lauki -tā ir mūsu ainava.

2. Pagaidām vienīgais medus Latvijā, kura tapšanas procesam var sekot līdzi, redzēt tos mežus, pļavas un ziedus, kuros medus vākts, stropus, bites, dravas darbus. Šis medus ir “ar vēsturi” – autentisks produkts ar zināmu izcelsmi, ievākts ar mīlestību.

3. Šis ir dārgais medus par lētā medus cenu. Ja vēlas cenu, tad medu var pirkt arī lielveikalā. Ja vēlas cenu un kvalitāti, īstu Latvijas medu, tad šis medus  ir īstais.

4. Ērta piegāde un apmaksa (bijušais mīnuss)

 -Trūkumi (pārsvītrots mīnuss ir pluss:) )
Trūkums līdz šim bija viens- nopirkt to nebija ļoti ērti, jo tas nav nopērkams veikalos, ja adrese nebija pa ceļam, piegādes laiks ilgāks, neērti bija arī norēķini.

Šis trūkums ir novērsts ar ātriērtiizdevīgiveselīgo piedāvājumu “MEDUS EKSPRESIS” -mājās vai birojā, medus ir klāt!

Medus pasūtīšana un saņemšana
1. Pasūti medu ( pa tālruni 28630031 vai e-pastu medus-ekspresis@inbox.lv )
2. Saņem medu (birojā vai mājās līdz plkst 21: 00) un apmaksā kurjeram medus vērtību un daļu no piegādes izdevumiem (Ls 2.00)). (Kurjera piedāvājums spēkā Rīgā,Rīgas apkārtnes pilsētās un visos rajonu centros –skatiet sarakstu ieraksta beigās. Citās pilsētās un pagastos medu var izņemt pasta nodaļā.)

Piedāvājums ir spēkā, iegādājoties šādas medus izlases.
1. Pirmā izlase “Dažādi ziedi bez viršiem” -6x550g ziedu un meža medus –Ls 12.00 + Ls 2.00 piegāde.
2. Otrā izlase “Dažādi ziedi ar viršiem” -4x550g ziedu un meža medus un 2x550g viršu medus –Ls 13.00+Ls 2.00 piegāde
3. Trešā izlase -“Pārsteigums” -dažādu medus šķirņu izlase dažādos iepakojumos ar 20% atlaidi –Ls 16.00+Ls 2.00 piegāde (medus vērtība Ls 20.00) 
4. Ceturtais variants -jebkuram pasūtījumam virs Ls 20.00, piegāde bez maksas

Medus nav piens, maize, olas, siers vai gaļa, to var uzglabāt gadiem, nezaudējot vērtību. Viens izdevīgs pirkums ilgākam laikam!
Iesaku lietot nevis vienu burciņu un kad tā tukša, taisīt vaļā nākamo, bet vairākas vienlaikus, lietojot dažādas meduššķirnes pārmaiņus. Tā var izbaudīt dažādas medus garšas un tas ir arī veselīgāk, jo katrā medū ir cita ziedu kombinācija- jo lielāka ir daudzveidība, jo lielāka iespēja organismam saņemt tieši to, kas tam vajadzīgs.
Ja katru medus šķirni var uzkatīt kā balzāmu, tad šādi lietojot, sanāk balzāms kvadrātā un tajā ir viss -gan pienenīte un plūmju ziedi, gan nektārs no mellenes vai brūklenes zieda, gan egļu izsvīdums, gan baltais āboliņš, gan viršu stiprums, gan meža pļavu ziedu smarža, gan…. 

Cenas
1. Rapšu medus
Plastmasas spainītis 4200g (3 litri) -Ls 9.00

2. Ziedu un izsvīduma medus (Nr.2,6,8-Nr.13)
Stikla burciņas ar aizkrūvējamu metāla vāku
300g -Ls 1.40
550g -Ls 2.00
1200g -Ls 4.00

Plastmasas spainītis
1400g (1litrs) -Ls 4.50
4200g (3 litri) -Ls 11.00

Stikla burka ar hermētisku stikla vāku un metāla aizslēgu (dāvanu variants)
700g -Ls 3.50
1400g -Ls 5.50

3. Viršu/izsvīduma medus(sviestais) un dažādu ziedu/izsvīduma-viršu medu (spiestais) (Nr.14-15)
Stikla burciņas ar aizkrūvējamu metāla vāku
300g -Ls 1.50
400g -Ls 1.90
550g -Ls 2.50
1200g -Ls 5.00

Plastmasas spainītis
1400g (1litrs) -Ls 5.50
4200g (3litri) -Ls 15.00

Stikla burka ar hermētisku stikla vāku un metāla aizslēgu (dāvanu variants)
700g -Ls 4.50
1400g -Ls 7.00

Lūdzu ņemiet vērā, ka ne visas medus šķirnes ir pieejamos dotajā iepakojumā pasūtīšanas brīdī. Medus apjoms ir ierobežots, kāda šķirne ir vairāk, kāda mazāk un ja kāda škirne vai iepakojums ir pārdota, tad pasūtīt to vairs nebūs iespējams. To saskaņosim pēc pasūtījuma izdarīšanas.

Cenas uzrādītas ar PVN

2007.gadā ievāktais medus
Lai labāk rakturotu katru medusšķirni, ievietoju katrai šķirnei vai vietai raksturīgu fotogrāfiju. Nospiežot uz bildes, tā atveras nedaudz lielāka.

Nr.7 Rapšu medus no Padures. Šis ir vienīgais medus, kurš tika ievākts sētajās platībās. Rapšu medus ir ļoti gaišs ar maigu garšu, kura nenomāc tējas un kafijas garšu, tāpēc to labi lietot saldināšanai cukura vietā.
rapsos.JPG

 Nr.8 Rāpatu jeb “Sumpurņu ciema” medus. Pavasara ienesums, dažādi ziedi, medus ir samērā patumšs ar bagātu, bet neasu garšu. Šis ir īsts mežonīgās dabas medus, apkārt ir lieli mežu masīvi, neizbrienamas slīkšņas (pagājušovasar mēģināju izstaigāt apkārtni, lai paskatītos, kādi nektāraugi ir tuvumā, bet ātri griezos atpakaļ, sakritušas egles, uz priekšu nevar tikt, mitrāji, strautiņi. Vēl ir bagātīgas lazdu audzes, tajās gan ir ērti staigāt un tās nodrošina dravu pavasarī ar ziedputekšņiem.
rapati.JPG

 Nr. 9 Modes medus. Pavasara ienesums ar vislielāko pieneņu īpatsvaru. Intensīvi dzeltens un asāku garšu. Medus ir pats modīgākais medus Latvijā, jo ievākts “Modēs”:)  Apkārt ir arī lielāki lauki, kuru lielākā daļa ir neapstrādāti, daļa tiek izmantoti siena un skābsiena ieguvei. Lauki ir akmeņaini, atceros skolas laikus, kad kolhozā Modēs lasījām akmeņus kā kartupeļus. Apkārtnē pārsvarā ir priežu sili, kuros daudz viršu, netrūkst arī izcirtumi ar avenēm.
modes.JPG

Nr.10. Mežvidus medus. No manām mājām, mežu vidū. Ļoti līdzīgs Rāpatu medum, gaisa līnijā attālums varētu būt kādus 2-3 km, arī administratīvi tagad skaitamies pie Rāpatiem. Apkārtnē ir ļoti daudzveidīgi meži, sākot no siliem, beidzot ar birztalām un tumšiem egļu mežiem. Lauku faktiski nav, neaizauguši ir vien ap 2 hektāriem un protams, ka tajos nenotiek saimnieciskā darbība, ja par to neuzskata pāris kartupeļu vagas un kāļu dobes. 🙂
ziedulaiks.JPG

Nr.11. Mežvidus vasaras vidus medus. Nosaukums pasaka visu. Medus ievākts no jūnija vidum līdz jūlija vidum. Ievākts aveņu ziedēšanas laikā, bet šogad bijs viens no retajiem gadiem, kad avenes nemedoja un varbūt kāde pile aveņu nektāra klāt ir, bet ja ir, tad tiešām tikai pile. Pārsvarā tas ir izsvīduma medus ar izsvīdumam raksturīgo garšu. Interesanti, ka šo medu ievāca tikai spēcīgās saimes, tās kuras pārvedu no rapšiem.
vasara.JPG

Nr.12 Māteru medus (maijs-jūnija vidus) Medus ir skaisti dzeltens un līdzīgāks Nr.9. Māteros ir lielāki lauki un tajos notiek arī saimnieciskā darbība. Protams apkārt ir daudz mežu, bet šis medus ir ar lielāko lauku “īpatsvaru” manā sortimentā.
materos.JPG

Nr.13 Zlēku medus. Pavasara medus, ievākts maijā-jūnijā. Pie mājām ir liels augļu dārzs, ko stādījis mans skolotājs Priekuļtēvs, agronoms, dārznieks un izcila personība. Par viņu es tuvākajā laikā domāju pāris rindiņas uzrakstīt. Tuvumā ir upīte, mitras pļavas un daudzveidīgi meži. Lauki no kolhozu laiku beigām bija neapstrādāti, bet pagājušogad tika iesēti griķi (tas ļoti patika manām meitenēm), aizaugušie lauki, kuros bija saaugušas jau palielas priedītes uzarti un šogad diezgan lielas platības bija ar graudaugiem, kur viņām nebija ko darīt.
lupinas_3.JPG

Viršu medus iegūts visās novietnēs
Nr.14. Sviestais viršu-izsvīduma medus. Tumšs, aromātisks ar intensīvu garšu. Ja meža aveņu medus ar savu maigo aromātisko, bet ļoti maigo garšu ir medus karaliene, tas šis ir MEDUS KARALIS. Tas arī izsaka visu. Viršu medus ir kopā ar izsvīduma medu, jo viršu laikā bija arī izsvīduma ienesums (runāju ar vienu dravnieku, kurš teica, ka no eglēm). Tas bagātina šī medus garšu, kura ir ļoooti spēcīga un izteikta. Iesaku lietot no rīta pa karotītei -lai pamostos un enerģijai visai dienai.
virsos.JPG

Nr.15. Spiestais dažādu ziedu/izsvīduma -viršu medus. Ja sviestais viršu medus ir retums Latvijā, tad viršu medus iegūts ar spiešanas metodi ir latviešu medus klasika. Arī šim medum ir dažādu ziedu un izsvīduma medus piejaukums. Garša līdzīga kā Nr.14, medum spiešanas procesā ir vairāk ziedputekšņu. MEDUS KARAĻA dvīņubrālis.
sils_1.JPG

2006.gada ienesums
Palikušas šķirnes , kurām pagājušogad bija vislielākais ienesums. Nedaudzas burciņas ir arī pārējās šķirnes.

Nr.2 Izsvīduma medus
Izsvīduma medus no skuju kokiem, ar izsvīdumam raksturīgo garšu, bet garšas ziņā tas ir pilnīgi savādāks kā šī gada Nr.11. Medus ar augstu minerālvielu saturu. Šāda tipa medus ir ļoti iecienīts Centrāleiropā un cenas ir krietni augstākas nekā ziedu mediem. Vācijā ir specialitāte no Švarcvaldes, baltegļu izsvīduma medus (Weisstannenhonig) un tikai viršu medus ir dārgāks par šo delikatesi. Latvijā izsvīduma medu iegūst neregulāri, bet pagājuša gada siltā vasara bija ideāla un tas nodrošināja rekordražas. Ienesums bija tik intensīvs, ka atdaleņi un spieti, kuri netika laicīgi paplašināti burtiski pielējās ar medu.
spiets_-ar_medu.jpg

Nr.6 Griķu-meža izsvīduma medus. Griķa medus ir viena no interesantākajām škirnēm, tumši brūnā krāsā, ar interesantu garša un daudziem nepatīkamu smaržu vai smaku. Augsts dzelzs saturs sevišķi noderēs tiem, kuriem problēmas ar sirds slimībām un asins sastāvu. Kā visos tumšajos medos griķu medū ir daudz lielāks antioksidantu saturs, salīdzinot ar gaišajiem ziedu mediem. Šai šķirnei īpašu garšu piešķir meža izsvīduma medus piejaukums, kurš padaru to maigāku. Kad vasarā viesojās Rūdis ar Elki, iedevu līdz vairākus medus un  tieši šis (Nr.6) ir baudījis vislielāko piekrišanu un jau beidzies. Kā vietējās sabiedriskās dzīves dvēselēm, medus tika gan daudzajiem radiem, gan draugiem. Interesanti, ka vāciešiem vispār ļoti garšo medus ar griķu garšu un pašiem viņiem tā tikpat kā nav, jo griķi tiek reti audzēti. Senāk nabadzīgās augsnēs to audzēja biežāk un griķu otrs nosaukums ir “Heidekorn” (sila labība), blakus literārajam “Buchweizen”. Vācu biškopju foruma tikšanās reizē pag. gadā medus degustācijā griķu medus bija favorīts, arī tirgū cenas griķu medum (pārsvarā poļu) ir diezgan augstas. Esmu novērojis, ka vairums latviešiem tomēr griķis negaršo, savukārt krievu pircējiem tā ir viena no iemīļotākajām medus šķirnēm. Lai nu kā, tas ir ļoti veselīgs un garšas ziņā ļoti atšķirīgs, tāpēc vismaz vienu burciņu “medus bārā” iesaku visiem. Sevišķi šo medu ar izsvīdumu “piešprici”. 1200 un 550 g. burciņās ierobežotā daudzumā ir pieejams arī “tīrs” griķu medus (Nr.3)
Raksts par griķu medu – http://www.dravnieks.blogs.lv/raksts/17471/Griku-medus/
 griku_lauks.jpg

Dāvanu iepakojumi un medus kopbilde.
 f_1l.jpgfido_05l.jpgmedus.jpg

Tā kā bloga struktūra neatļauj informāciju ierindot konkrētā vietā, bet sarindo to hronoloģiskā secībā, atkārtošu šo ierakstu (ar aktuālajām izmaiņām) ik pēc 10 ierakstiem.

Laipni aicināti Medus Ekspresīmedus-ekspresis@inbox.lv , mob.tālr. 28630031!

P.S. 
Medus ekspreša (piegāde ar kurjeru mājās vai birojā) ir iespējama sekojošajās vietās
Rīgā un Rīgas rajonā -Babīte, Baložos, Bulduros, Jaunmārupē, Jaunskultē, Kauguros, Majoros, Mellužos, Piņķos, Priedainē, Slokā, Titurgā un Tīreļos.
Aizkrauklē, Alūksnē, Balvos, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Gulbenē, Jēkabpilī, Jelgavā, Krāslavā, Kuldīgā, Liepājā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Saldū, Talsos, Tukumā, Valkā, Valmierā, Ventspilī.

Pārējās Latvijas apdzīvotajās vietās pēc sūtījuma jāiet uz pasta nodaļu un tad to īsti vairs nevar saukt par Medus Ekspresi.

Advertisements

6 comments

 1. Sveicināti. Vēlējos uzzināt, vai arī šogad ir spēkā Jūsu “saldais” piedāvājums?:)Esam viens no Jelgavas uzņēmumiem un interesē medus dāvanu burciņās skaitā 115 gab.

 2. Sakiet lūdzu vai pieneņu medum jāsanāk tik pat biezam kā īstam medum vai tas ir šķidrāks, tā kā vairāk sīrup veidā?Mēģināju pagatavot, bet nezinu kādam jābut tam labākam rezultātam….Vai varētu lūgt kādu padomu?Man sanāca vairāk uz sīrupa pusi, bet cik esmu dzirdējusi, tad laikam tam tā jābūt…..
  Jau iepriekš, Paldies!

  Anda

 3. Un vēl , varbūt ir zināma aptuvenā cena pieneņu medum?Nezinu l vai kg,nu aptuveni, kāda cena ir mākslīgam medum????

  Ceru saņemt atbildi uz e-pasta adr.

  PALDIES!!!!

 4. Runa ir par pieneņu sīrupu jeb mākslīgo medu. Diemžēl, kulinārija nav mana stiprā puse un par to kādam pieneņu “medum” jābūt, nevarēšu pateikt. Noteikti, ka guglējot, var atrast receptes.
  Tāpat par cenām nezinu, veikalos neesmu manījis, ja ir, tad jāmeklē pie sīrupiem, jo par medu (pat par mākslīgo) to saskaņā ar likumdošanu nedrīkst saukt.

  Medus ir bišu produkts, kuru bites ievāc un pārstrādā no nektāra vai izsvīduma. Eiropā par medu drīkst saukt tikai šādu- dabisku produktu.
  Citur pasaulē (piem. Āzijā, Tuvajos Austrumos, liekas arī Amerikā) par medu var saukt arī dažādus sīrupus (fruktozes, glikozes) vai medus maisījumus, kur medus ir tikai viena no sastāvdaļām.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s