Viršu laiks


“Virši zili, virši sārti
Tā kā jūra zib un zied,-
Pēdējie tie goda vārti,
Vasara, kur cauri iet.”

(Elīna Zālīte)

Pilns dzejoļa (dziesmas) teksts latviešu dziesmu serverī – http://www.dziesmas.lv/index.asp?page=lyrics&id=296

Tā kā vismaz viens raksts ir bijis pa starpu rakstiem, kuri sākas ar “viršu”, šoreiz ierakstam ir šāds virsraksts. Un pamatoti, jo tagad tiešām ir viršu laiks -zied tie gan zili, gan sārti- par prieku bitēm, kamenēm, tauriņiem, meža zvēriem, cilvēkiem un dravniekiem:)

Sestdien (18.08) gan nebija viršu laiks. Tāpēc par to daudz nerakstīsim:) Lietains, vēss, rudenīgs drēgnums, bites kustējās laiski un pat neticējās, ka svētdien varētu būt tik jauks laiks. Svētdien rīta pusē norasināja lietus, bet bija jau patīkami silts, diena saulaina, sutīga, drava priecīgi sanēja ienesumā, viršu medus smaržoja pat dienā un virši bija pilni ar bitēm un citiem nektāra tīkotājiem.
virsi_pilnos_ziedos.jpg
Pārbaudīju citas novietnes.

Bažas, ka ir būtiski traucēta peru audzēšana ziemai tomēr ir pārāk pārspīlētas. Nav tik traki, vairums saimēm ir skaisti aizvākoti peri un daudz svaigu dējumu.
kare_1.jpg

kare_2.jpg

Visās novietnēs ir ienākuši virši. Tas priecē no vienas puses un ir pamats ievērojomam darba apjoma palielinājumam no otras puses.
Dažas fotogrāfijas no skaistā viršu laika, uzņemtas netālu no mājām.
sils_1.jpg

virsi_br_1.jpg

Brūklenes ir gatavas un kopā ar viršiem izskatās ļoti gleznaini.
virsi_bruklenes.jpg

Nezinu kā sauc šos ziedus, kuri aug mitrā pļavā pie dīķa un ļoti patīk kamenēm. Bites šajos ziedos nemanīju, iespējams, ka nektārs ir par dziļu bites snuķītim.
kamene_ziedaa.jpg

Toties viršos bites dūca ka prieks
bites_virsos.jpg

Vēl tikai karnikas mātes foto, kā ilustrācija iepriekšējam ierakstam
karnika_1.jpg

Advertisements

4 comments

 1. Jā, Rinda un Irbe ir mans novads,mežonīga daba, ļoti skaistas upes un krasti. Augnes gan tur ir smilšainākas (kādreiz jūras dibens) un tāpēc meži ir viendabīgāki, pārsvarā sili.Un silos -virši!
  Viršiem ir ne tikai estētiskā vērtība, tie ir lielisks dzīvības avots daudzām dzīvībām, kuras pārtiek no nektāra un nektāra piedāvājums vēlā vasarā ir diezgan trūcīgs, ja nav viršu, vai arī ja tie nemedo. Tāpēc-laimīgs tas, kas viršos:)
  Starp citu, Rindas-Irbes maršuts esot baigi labais, Campo darbinieks no kura izīrēju laivu Ventai stāstīja, ka šovasar pats esot nobraucis un ļoti sajūsminājās.

 2. Maršruts tiešām ir feins un skati vēl feināki.
  Es pašlaik cepu augšā rakstu savā blogā par šo braucienu- ceru uz rītdienu (vai parītdienu) pabeigt. Katrā ziņā iesaku pa šīm upēm nolaivot.

 3. “…rīta pusē norasināja lietus, bet bija jau patīkami silts, diena saulaina, sutīga, drava priecīgi sanēja ienesumā, viršu medus smaržoja pat dienā un virši bija pilni ar bitēm un citiem nektāra tīkotājiem…”

  Šobrīd gandrīz kā mantra… ar 100% garantiju par notikuma iespējamību dabā 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s